Inwestycje

Rzeszów: „Lubelska” rozbudowana i oficjalnie oddana do użytku

rzeszów jasionka droga lubelska
fot. Krzysztof Witek

Droga wojewódzka 878 na odcinku od ul. Lubelskiej w Rzeszowie do skrzyżowania z drogą wojewódzką 869 w Jasionce została oficjalnie otwarta.

Inwestycja kosztowała prawie150 mln złotych, z czego ponad 100 mln pochodziło z Funduszy Europejskich z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Droga została rozbudowana na odcinku 5 km. Przede wszystkim została poszerzona jezdnia do dwóch pasów ruchu w każdą stronę.

Na całej długości trasy znajduje się infrastruktura dla pieszych i rowerzystów: ciągi pieszo-rowerowe, zatoki autobusowe, dodatkowe oświetlenie przejść dla pieszych.

Obiekty inżynierskie: most na rzece Mrowla i wiadukt nad drogą lokalną w Trzebownisku zostały rozebrane i wybudowane na nowo oraz wykonano 3 przepusty dla zwierząt.

Przebudowane zostały skrzyżowania z drogami innych kategorii, w ramach których wybudowano dwa ronda. Przebudowanych zostało również ponad 200 zjazdów indywidualnych i publicznych oraz wybudowano kanalizację deszczową, oświetlenie i drogi serwisowe do obsługi przyległych terenów.

Rozbudowa drogi wojewódzkiej 878, będącej przedłużeniem ul. Lubelskiej, zwiększyła dostępność komunikacyjną Rzeszowa i Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego oraz powiązała go z drogami krajowymi i z siecią TEN-T.

Inwestycja pozwala też na szybsze i bardziej dynamiczne wyprowadzenie ruchu samochodowego z Rzeszowa w kierunku północnym.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top