Inwestycje

Rzeszów: na ulicy Warszawskiej rozpocznie się układanie nawierzchni. Będą utrudnienia w ruchu

rzeszów ulica warszawska
Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

Rzeszów. W piątek, 29 września rozpocznie się układanie nawierzchni na zachodniej części przebudowywanej obecnie ul. Warszawskiej a także na odcinkach ulic Myśliwskiej i Łowieckiej.

W związku z pracami mogą występować utrudnienia w ruchu.

Przebudowa ul. Warszawskiej jest jedną z największych inwestycji drogowych trwających obecnie w Rzeszowie. Jej koszt to 33,5 mln zł.

Zakres prac objął rozbudowę do czterech pasów około kilometrowego odcinka drogi, od wysokości skrzyżowania z ul. Myśliwską do granicy Rzeszowa.

Częścią tego zadania jest także rozbudowa skrzyżowań i dróg podporządkowanych do ul. Warszawskiej, budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ul. Myśliwską, rozbudowa odcinków ulic: Myśliwskiej, Łowieckiej i Bażantowej.

Zadanie obejmuje także budowę chodników, ścieżki pieszo-rowerowej, przebudowę zatok autobusowych, oświetlenia drogowego oraz budowę kanalizacji deszczowej.

W piątek, 29 września, wykonawca przebudowy – firma Strabag rozpocznie układanie nawierzchni na zachodniej jezdni ul. Warszawskiej a także na ulicach Myśliwskiej i ul. Łowieckiej oraz na skrzyżowaniu Warszawskiej i Myśliwskiej.

W związku z tymi pracami mogą występować większe utrudnienia w ruchu. Prace przy układaniu nawierzchni potrwają do 5 października.

Przebudowa ul. Warszawskiej zakończy się w tym roku.  Ten projekt jest współfinansowany z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

źródło: UM Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top