Inwestycje

Sędziszów Małopolski: rozpoczęto budowę bloku mieszkalnego w ramach SIM

mieszkania sim blok sędziszów małopolski
fot. Maciej Idzik

Sędziszów Małopolski/Nowe mieszkania. Oficjalnie rozpoczęła się budowa pierwszego bloku mieszkalnego w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej.

Wydarzenie zostało uświetnione wkopaniem kapsuły czasu zawierającej egzemplarz lokalnej gazety, monet i akt erekcyjny podpisany przez przedstawicieli parlamentu, władz samorządowych, Krajowego Zasobu Nieruchomości, SIM Podkarpacie oraz wykonawców inwestycji.

Blok mieszkalny, który powstaje przy ulicy Wspólnej, zapowiada się jako istotny krok w rozwoju lokalnego rynku mieszkaniowego.

Złożony z siedmiu kondygnacji, obiekt będzie składał się z 42 mieszkań, które zostaną wykończone w standardzie „pod klucz”. To oznacza, że przyszli mieszkańcy nie będą musieli martwić się o prace wykończeniowe.

Najemcy bloku mieszkalnego przy ulicy Wspólnej będą mogli cieszyć się swoimi nowymi mieszkaniami w drugim kwartale 2025 roku.

SIM Podkarpacie to spółka utworzona przez siedem gmin – Boguchwałę, Dynów, Jarosław, Leżajsk, Miejsce Piastowe, Nową Sarzynę i Sędziszów Małopolski oraz Krajowy Zasób Nieruchomości.

Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa, czyli SIM, to podmiot realizujący budownictwo społeczne. Zadaniem spółki jest budowa mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu z możliwością uzyskania własności mieszkania na przestrzeni lat.

Mieszkania są dla osób i rodzin nie posiadających własnego mieszkania w danej miejscowości, którzy dysponują środkami na regularne opłacanie czynszu, jednak ich dochody są za niskie na zaciągnięcie kredytu hipotecznego na mieszkanie.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top