Inwestycje

Stawy w Hłomczy mają się stać atrakcją turystyczną. Są pierwsze konkrety

stawy hłomcza
fot. Powiat sanocki

Hłomcza/Stawy. Zagospodarowanie stawów w Hłomczy było do tej pory uciążliwe, ponieważ teren należał do kilku właścicieli.

Dzięki rozmowom prowadzonym między Starostwem Powiatowym w Sanoku a Gminą Sanok udało się znaleźć rozwiązanie, które przyniesie korzyści nie tylko samorządom, ale przede wszystkim mieszkańcom, wędkarzom i turystom odpoczywającym w Dolinie Sanu.

Efektem prowadzonych rozmów jest podpisana w tym miesiącu umowa notarialna o przekazaniu  przez Starostę Sanockiego Stanisława Chęcia darowizny na rzecz Gminy Sanok.

Za zgodą Wojewody Podkarpackiego Gmina Sanok otrzymała tym samym  nieruchomości Skarbu Państwa tworzące kompleks stawów w Hłomczy oraz drogi dojazdowe wraz z mostem w Załużu o wartości ponad 1 850 000,00 zł.

Przekazaliśmy Gminie Sanok tereny o łącznej powierzchni ponad 17 ha – wyjaśnia Starosta Stanisław Chęć. – Dotychczas, każdy z akwenów znajdował się częściowo w posiadaniu Gminy Sanok i Skarbu Państwa, co utrudniało ich racjonalne gospodarowanie. Wierzę, że Gmina właściwie wykorzysta otrzymane działki, wykorzystując je w celach rekreacyjno-turystycznych, a to zwiększy atrakcyjność powiatu sanockiego.

I faktycznie, plany są obiecujące.

Gmina Sanok posiada już gotową koncepcję, którą zamierza stopniowo wdrażać. Projekt wpisuje się w zintegrowane inwestycje terytorialne w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Sanok-Lesko, w którym Gmina jest partnerem.

Dzięki bardzo dobrej współpracy z Wojewodą Podkarpackim p. Ewą Leniart oraz Starostą Sanockim, p. Stanisławem Chęciem, przejęliśmy m.in. działki ze stawami, na które mamy pomysł zagospodarowania – mówi Paweł Wdowiak, zastępca wójta Gminy Sanok.

Nasza koncepcja zakłada urządzenie terenu pod kątem rekreacyjnym. Zrobimy alejki spacerowe, kładki na stawach, amfiteatr, wieżę widokową oraz kompleks boisk rekreacyjno-sportowych. Przewidujemy również miejsca do grillowania, keje dla rowerków wodnych i kajaków oraz miejsca parkingowe.

Wójt Paweł Wdowiak zaznacza, że teren zachowa swój „dziki” charakter, stając się równocześnie atrakcyjnym miejscem do wypoczynku.

źródło: Powiat Sanocki

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top