Biznes

Stelspaw z Leżajska będzie rekrutować. Firma planuje docelowe zatrudnienie ponad 300 osób

stelspaw leżajsk praca rekrutacja
fot. Powiat Leżajski

Stelspaw/Leżajsk. Na obszarze parku przemysłowego Stare Miasto – Park w gminie Leżajsk dobiegła końca nowa, duża inwestycja przemysłowa.

Firma Stelspaw na obszarze 2 ha zainwestowała w budowę nowoczesnego kompleksu hal przemysłowych.

W pierwszym etapie została wybudowana hala o powierzchni 6.840 m² z zapleczem socjalno-biurowym i nowoczesnym wyposażeniem produkcyjnym takim jak: wycinarki laserowe, prasy krawędziowe, centra obróbcze CNC, oraz najnowocześniejsze roboty spawalnicze, pracujące w technologii hybrydowej plazma-MAG.

stelspaw leżajsk nowa hala

fot. Powiat Leżajski

Wielkość inwestycji w tym etapie sięgnie 44 mln zł. W kolejnych latach będą dobudowywane następne hale produkcyjne. Firma planuje docelowe zatrudnienie ponad 300 osób.

Stelspaw Sp. z o.o. powstała w październiku 2017, a od lutego 2018, prowadzi działalność produkcyjną na terenie SM– Park.

W dwóch halach przemysłowych o łącznej powierzchni 3600m² produkowane są elementy stalowe dla przemysłu maszynowego i budowlanego.

Aktualne spółka zatrudnienia 170 osób i przygotowuje się do kolejnych rekrutacji.

Główni klienci to: Volvo, Kalmar, Wacker Neuson, Hiab, Scania. W przygotowaniu są projekty dla klientów z branży pojazdów elektrycznych.

Natomiast głównym przedmiotem działalności jest wytwarzanie stalowych elementów do maszyn przemysłowych, takie jak: skrzynie ładunkowe zbiorniki paliwowe, ramy podwozi, zespoły zabudowy silników do maszyn budowlanych, wysięgniki i stabilizery.  

Dla kogo praca w Stelspaw?

Zatrudnienie w spółce mogą znaleźć przede wszystkim: spawacze, w mniejszym zakresie ślusarze, a w dalszym etapie, po rozbudowie, operatorzy i programiści maszyn CNC (lasery, roboty spawalnicze, prasy krawędziowe, centra obróbcze itp.), lakiernicy, inżynierowie procesu, projektanci, logistycy, pracownicy magazynu.

Uroczyste otwarcie nowej hali produkcyjnej odbyło się 8 grudnia.

W trakcie są jeszcze instalacje ostatnich maszyn i końcowe odbiory techniczne.

Spółka zainwestowała w maszyny i urządzenia najnowszej generacji. Jedną z nich jest laser 3D do ciecia rur i profili. Z kolei cięcie blach odbywać się będzie się na laserze 2D o mocy 6000W, który charakteryzuje się dużym stopniem automatyzacji, dzięki zastosowaniu numerycznie sterowanej wieży magazynowej o pojemności 130 ton, wraz z systemem załadowczo-rozładowczym.

Najbardziej zaawansowanymi technicznie urządzeniami, są roboty spawalnicze. Zastosowano w nich innowacyjną metodą spawania hybrydowego, plazma – MAG. Dzięki tej technologii, Spółka znacznie rozszerzy możliwości produkcji oraz wejdzie w nowe, nie dostępne dotychczas obszary, w których klasyczne metody spawania, nie są dopuszczalne – mówi Prezes Zarządu Dariusz Kuras – Dopełnieniem całego procesu produkcji, będzie malarnia proszkowa, która jest w zasadzie całym zespołem urządzeń, począwszy od kabiny śrutowniczej, automatycznej myjki ciśnieniowej z możliwością fosforanowania elementów, poprzez kabiny nakładania proszków i pieców do ich polimeryzacji.

Tempo rozwoju firmy widać po skali inwestycji oraz przyroście zatrudnienia – w roku 2023 zatrudniono 60 nowych pracowników.

Również plany na kolejne lata, w tym dalsza rozbudowa oraz przewidywane przyrosty zatrudnienia, pozwalają przewidywać, że będzie to znaczący i jeden z najnowocześniejszych zakładów pracy na terenie powiatu leżajskiego.

źródło: Powiat Leżajski

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top