Inwestycje

Strategiczny Park Inwestycyjny w Stalowej Woli placem budowy. Powstaje pierwsza droga [zdjęcia]

strategiczny park inwestycyjny stalowa wola
fot. UM Stalowa Wola

Stalowa Wola/Strategiczny Park Inwestycyjny. Trwa budowa dróg i infrastruktury towarzyszącej na terenie Strategicznego Parku Inwestycyjnego Euro-Park Stalowa Wola.

W tej chwili trwa budowa drogi nr 1, która biegnie od ulicy Tołwińskiego, wzdłuż działki inwestycyjnej Huty Stalowa Wola oraz fabryki SK Nexilis i prowadzi do terenu inwestycyjnego przy firmie Alutec. 

Witam Państwa na największym placu budowy nie tylko w Stalowej Woli, ale i w całym regionie. To teren budowy dróg miejskich uzbrajających Strategiczny Park Inwestycyjny Euro-Park Stalowa Wola. Trwają w tym miejscu zaawansowane już prace. Oprócz bardzo licznej sieci dróg przygotowywany jest także teren pod budowę zbiornika retencyjnego wielkości 16 ha, który będzie zbierał wodę z całego terenu oraz infrastruktura techniczna. Ten unikatowy na skalę europejską teren inwestycyjny jest w zainteresowaniu globalnych inwestorów, którzy doceniają w Stalowej Woli nie tylko za ogromną powierzchnię inwestycyjną i doskonałe jej uzbrojenie, ale również wiarygodność i szybkość działania. Z tych też powodów światowy gigant elektromobilności, jakim jest SK Nexilis, wybrał właśnie Stalową Wolę do budowy jednej w trzech fabryk na świecie. Trwające prace na terenie Strategicznego Parku Inwestycyjnego Euro-Park Stalowa Wola są modelowe i kompleksowe. Budowane są drogi, przyłącze elektryczne niespotykanej mocy oraz przyłącza wodociągowe i kanalizacyjne. Ta inwestycja oznacza dla Stalowej Woli kolejne lata wspaniałego rozwoju. W najbliższej dekadzie nastąpią największe inwestycje. W kolejnych latach to miejsce stanie się silnikiem rozwojowym dla naszego miasta, z perspektywą ciekawej, dobrze płatnej pracy. To także zmiana jakości życia. Stalowa Wola będzie bezpośrednio skomunikowana z drogą ekspresową S19. Wszystkie podejmowane przez nas działania nie byłyby możliwe bez rządowego wsparcia Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”, z którego miasto Stalowa Wola na budowę dróg i sieci wodno-kanalizacyjnych otrzymało dofinansowanie w wysokości 350 mln zł. Z tego samego programu Marszałek Województwa Podkarpackiego otrzymał dotację 250 mln zł na budowę wspomnianej drogi, która połączy Stalową Wolę z węzłem w Nowosielcu. Przyznane wsparcie jest wielką zasługą naszych parlamentarzystów Janiny Sagatowskiej Senator RP oraz Rafała Webera posła na Sejm RP – mówił podczas konferencji Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli.

Miasto Stalowa Wola realizuje budowę dróg o łącznej długości 10 kilometrów, które skomunikują tysiąc hektarów przeznaczonych pod inwestycje. 

Z jednej strony Ci, którzy w tej chwili posiadają tutaj swoje zasoby biznesowe, którzy przed laty związali się ze Stalową Wolą, będą mieli łatwiejsze warunki, żeby prowadzić swój biznes. Z drugiej – ta inwestycja jest potężnym magnesem dla potencjalnych inwestorów, którzy są bardzo zainteresowani ulokowaniem swoich firm w tym miejscu. Jest to projekt przyszłości, który przeniesie nasze miasto i nasz region na inny, dużo wyższy poziom. Warto było zainwestować te ponad 600 mln zł w tym miejscu – mówił obecny na konferencji poseł Rafał Weber.

W siatkę nowych dróg Strategicznego Parku Inwestycyjnego Euro-Park Stalowa Wola wejdzie także droga, która będzie prowadzić od firmy Alutec, w stronę południową, aż do drogi wojewódzkiej, łączącej z drogą szybkiego ruchu S19.

Przebudowana zostanie także ul. Przyszowska w stronę ul. Bojanowskiej, a ul. Tołwińskiego zostanie poszerzona.

Pierwszy etap prac drogowych zakończy się jeszcze w tym roku.

źródło: UM Stalowa Wola

strategiczny park inwestycyjny stalowa wola

fot. UM Stalowa Wola

strategiczny park inwestycyjny stalowa wola

fot. UM Stalowa Wola

strategiczny park inwestycyjny stalowa wola

fot. UM Stalowa Wola

strategiczny park inwestycyjny stalowa wola

fot. UM Stalowa Wola

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top