Poradnik

Szkolenia z MS Excel – dlaczego każda firma go potrzebuje?

Szkolenia z MS Excel - dlaczego każda firma go potrzebuje? 7

W każdej firmie znajdują się stanowiska, które wymagają znajomości pakietu MS Office, a zwłaszcza Excela. Umiejętność wykorzystania opcji oferowanych przez ten program nie jest przydatna jedynie w księgowości, ale także na wielu innych stanowiskach, które można spotkać w prawie każdej firmie.

Obecnie znajomość Excela i innych narzędzi z pakietu Office jest nauczana już w szkole podstawowej w bardzo podstawowym zakresie. Kursy o takiej tematyce można spotkać także na studiach wyższych, a wiele firm szkoleniowych oferuje zajęcia rozwijające umiejętności z tego zakresu. Kto powinien zdecydować się na szkolenie Excel średniozaawansowany, a kto może wybrać mniejszy lub większy poziom trudności? Na jakich stanowiskach warto znać Excela?

Sekretarka

Pracownicy w sekretariacie bardzo często pracują z plikami tekstowymi, ale zdarza się również, że przygotowują oni podstawowe zestawienia i porządkują otrzymane dane. Wykonywanie tych czynności bez znajomości odpowiednich narzędzi może być niezwykle monotonne i męczące. Wystarczy znać jednak podstawowe funkcje Excela, takie jak tworzenie wykresów czy opcje sortowania, by praca stała się dużo wygodniejsza, a jej efekty były czytelniejsze.

Szkolenia z MS Excel - dlaczego każda firma go potrzebuje? 8

Biuro Obsługi Klienta

Specjaliści do spraw obsługi klienta powinni posiadać nie tylko rozwinięte kompetencje społeczne, ale także potrafić korzystać z Excela. Sortowanie reklamacji, aktualizowanie baz danych czy tworzenie prostych tabel z danymi to czynności, które ten program może znacząco usprawnić, a co ważniejsze pozwoli na trzymanie najważniejszych informacji w jednym pliku, co znacząco ułatwia zarządzanie nimi.

Logistyk

Często do zakresu obowiązków osób pracujących w logistyce należą także porządkowanie danych dotyczących dostaw czy tworzenie podstawowych raportów. Również tutaj można wykorzystywać Excela. Pozwala on bowiem na tworzenie bardzo czytelnych tabel przestawnych, które pomagają agregować dane, a także możemy w nim stworzyć czytelne i efektowne wykresy, które sprawią, że każdy przygotowany przez nas raport będzie łatwiejszy w odbiorze.

Szkolenia z MS Excel - dlaczego każda firma go potrzebuje? 9

Recepcjonista

Zakres obowiązków recepcji bardzo często jest podobny do zadań wykonywanych przez sekretariat. Recepcja nie powinna jedynie dbać o wizerunek naszej firmy czy odpowiadać na pytania klientów, ale także umiejętnie opracowywać podstawowe informacje w dokumentach czy organizować spotkania lub eventy. Excel jest idealnym narzędziem do tego typu zadań, ponieważ pozwala tworzyć proste plany dnia i tygodnia, które można szybko edytować i przesłać do przełożonego.

Księgowość

Osoby pracujące w księgowości często korzystają z profesjonalnego oprogramowania, ale i tutaj Excel okazuje się niezbędny. Pozwala on nam w szybki sposób dokonywać obliczeń na danych, ale także ułatwia analizę danych i tworzenie wykresów, które dużo łatwiej jest zamieścić potem w raportach okresowych.

Szkolenia z MS Excel - dlaczego każda firma go potrzebuje? 10

Jeśli pracujesz na którymś z powyższych stanowisk lub innym, które wykorzystuje w pracy Excela, warto zainteresować się ofertą szkoleń z tego zakresu. Ich różnorodność pozwala dowolnie dobrać ich poziom do wykonywanych obowiązków, więc gdy podstawowa wiedza to za mało, zawsze można wybrać kurs MS Excel zaawansowany, który pozwoli zapoznać się także ze znacznie bardziej rozbudowanymi opcjami programu.

 

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top