News

Szpital MSWiA w Rzeszowie otrzyma nowy tomograf komputerowy

tomograf rzeszów mswia szpital
fot. PUW w Rzeszowie

Rzeszów/Tomograf. Do szpitala MSWiA w Rzeszowie trafi nowy tomograf komputerowy.

Sprzęt zostanie udostępniony z zasobów Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

Decyzją Prezesa Rady Ministrów, na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, nastąpi udostępnienie asortymentu rezerw strategicznych w postaci tomografu komputerowego dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki zdrowotnej MSWiA w Rzeszowie – powiedziała wojewoda Ewa Leniart podkreślając, że szpital był istotnie zaangażowany w leczenie pacjentów z COVID-19, a przebieg epidemii wyraźnie pokazywał, jak bardzo ważna jest sprawna diagnostyka przy użyciu tomografii komputerowej, zwłaszcza w odniesieniu do klatki piersiowej.

Wyposażenie szpitala w odpowiedni sprzęt medyczny, który zostanie udostępniony bezzwrotnie,  poprawi jego funkcjonowanie i jakość wykonywanych badań obrazowych.

Przyczyni się też do wzmocnienia bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców Rzeszowa i regionu.

Jak zaznaczyła wojewoda, SP ZOZ MSWiA w Rzeszowie jest jedynym szpitalem resortowym na Podkarpaciu, a w czasie trwanie epidemii – w oparciu o obiekt tej placówki – został utworzony szpital tymczasowy dedykowanym pacjentom z COVID-19.

Nieustannie wyrażam wdzięczność dla dyrekcji, lekarzy, pielęgniarek i całego personelu SP ZOZ MSWiA, który w kolejnych falach zachorowań odegrał  bardzo istotną rolę w leczeniu pacjentów covidowych z terenu województwa podkarpackiego – dodała Ewa Leniart.

W konferencji prasowej wziął udział dyrektor SP ZOZ MSWiA w Rzeszowie Zbigniew Widomski, który powiedział, że tomograf zostanie wykorzystany na potrzeby przyszłego SOR-u,

źródło: PUW Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top