Inwestycje

Szpital w Górnie wzbogaci się o tomograf komputerowy najnowszej generacji

górno szpital
fot. Powiat Rzeszowski

Górno. Szpital w Górnie zakupi wkrótce tomograf komputerowy najnowszej generacji.

W Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej “Sanatorium” im. Jana Pawła II odbyła się uroczystość przekazania na ręce starosty rzeszowskiego symbolicznego czeku na kwotę 3,5 miliona złotych pochodzących z rezerwy budżetowej państwa.

Środki te zostaną wykorzystane na zakup nowego sprzętu.

Symboliczny czek na 3,5 pół miliona złotych za które zakupiony zostanie tomograf wręczał senator Rzeczypospolitej Polskiej Stanisław Ożóg, który w latach 1998-2005 sprawował funkcję starosty rzeszowskiego.

Historia placówki w Górnie sięga lat 40. XX wieku. Po wojnie obiekty zostały przejęte przez państwo. W 1999 roku organem założycielskim i nadzorującym sanatorium został nowopowstały powiat rzeszowski. Był to moment przełomowy, nastąpił dynamiczny rozwój placówki. Remontowano stare budynku, powstawały nowe, zwiększał się zakres świadczonych usług, dokonywano zakupów kolejnego sprzętu. Dzięki temu dzisiaj Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej “Sanatorium” im. Jana Pawła II w Górnie pracuje na najwyższym, europejskim poziomie.

SP ZZOZ „Sanatorium” im. J.P II w Górnie w Oddziale Szpitalnym oferuje specjalistyczne leczenie gruźlicy i chorób płuc (80 łóżek)

Zajmuje się też opieką długoterminową, która bazuje na Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym (149 łóżek), Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym dla pacjentów wentylowanych mechanicznie (6 łóżek) oraz Pielęgniarskiej Domowej Opiece Długoterminowej. Realizuje świadczenia w rodzaju Opieki Paliatywnej i Hospicyjnej w Zakładzie Opieki Paliatywnej Dom Sue Ryder (30 łóżek) i Hospicjum Domowym, posiada także specjalistkę ambulatoryjną (Poradnia Gruźlicy i Chorób Płuc, Poradnia Ginekologiczno-Położnicza, Poradnia Neurologiczna, Poradnia Logopedyczna). Zajmuje się także rehabilitacją leczniczą (gabinet fizjoterapii) oraz diagnostyką medyczną.

W Górnie znajduje się także pierwsze na Podkarpaciu, czwarte w kraju wyspecjalizowany ośrodek stacjonarny dla chorych na Alzheimera, który jest jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce. W 2017 roku oddano do użytkowania nowy budynek dla chorych na Alzheimera.

źródło: Powiat Rzeszowski

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top