News

Szpital w Nowej Dębie otrzymał nowy zestaw laparoskopowy

szpital nowa dęba laparoskop

Nowa Dęba/Szpital. Nowy, warty niespełna trzysta tysięcy złotych zestaw laparoskopowy, działa od niedawna w Szpitalu Powiatowym w Nowej Dębie.

Jak mówi dyrektor placówki Wiesława Barzycka, to prawdziwy mercedes wśród laparoskopów.

To dobra wiadomość nie tylko dla pacjentów chirurgii, ale też ginekologii i położnictwa.  O tym, że operacje prowadzone laparoskopem są bardziej bezpieczne i mniej inwazyjne od tradycyjnych, i nie narażają pacjenta na długi czas dochodzenia do zdrowia, wiemy niemal wszyscy.

Fachowcy przypominają, że laparoskopowe operacje to też zmniejszone krwawienie, które obniża prawdopodobieństwo transfuzji krwi, skraca czas zabiegu i konieczność długiego, pooperacyjnego leczenia w szpitalu. Ten rodzaj operacji powoduje też powstawanie mniejszych blizn.

Nowodębska lecznica przez ostatnie lata posługiwała się laparoskopem starszego typu, który po 10 latach eksploatacji często ulegał awariom, wymagał więc kosztownych napraw.

W zakupie nowoczesnego laparoskopu, który będzie można dodatkowo rozbudowywać,  szpitalowi pomogli PGE,  Urząd Miasta i Gminy Nowa Dęba oraz prywatny sponsor.

źródło: Powiat Tarnobrzeski

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top