Inwestycje

Szpital Wojewódzki w Przemyślu ma wyremontowane dwa oddziały

przemyśl szpital wojewódzki pio

Przemyśl. W Szpitalu Wojewódzkim  im. św. Ojca Pio w Przemyślu zakończył się remont dwóch oddziałów: chirurgii naczyniowej i rehabilitacji z pododdziałem rehabilitacji neurologicznej.

Przebudowa oddziałów kosztowała prawie 9 mln zł. Najwięcej, bo ponad 2,6 mln zł, pochłonął Oddział Chirurgii Naczyniowej.

Wymieniono wszystkie instalacje, w tym klimatyzacji, gazów medycznych, elektryczne i teletechniczne. Zamontowano też system sygnalizacji przeciwpożarowej. Wszystkie pomieszczenia są przystosowane do potrzeb pacjentów z niepełnosprawnościami.

Ponad 1,5 mln zł kosztowały prace przy reorganizacji Oddziału Rehabilitacji z pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej. Teraz mieści się on w dawnej części administracyjnej szpitala. Dlatego zmieniono układ ścian, wymieniono okna, drzwi, przebudowano instalacje, odnowiono też podłogi.

Szpital wydał też ponad pół miliona złotych na sprzęt rehabilitacyjny i wyposażenie oddziału.

Teraz ma m.in. stanowisko do pobierania krwi dla pacjenta otyłego i wózki do transportu, kupił 25 nowych łóżek rehabilitacyjnych, aparat do laseroterapii, do elektroterapii z ultradźwiękami czy zestawy urządzeń do ćwiczeń.

„Oddział chirurgii naczyniowej to miejsce, do którego trafiają chorzy w bezpośrednim zagrożeniu życia. Z kolei na oddział rehabilitacji z pododdziałem neurologicznym trafiają pacjenci już po operacjach, którzy potrzebują rehabilitacji, żeby powrócić do zdrowia. Przykład tych dwóch oddziałów pokazuje, że w naszym szpitalu zapewniamy kompleksowe leczenie. A teraz to leczenie zyskało nowy standard i nowy komfort” – powiedziała podczas oficjalnego otwarcia oddziałów dyrektor przemyskiego szpitala Barbara Stawarz, dziękując marszałkowi województwa za dofinansowanie remontu.

Marszałek Władysław Ortyl także dziękował. „Podejmowanie decyzji o nowych inwestycjach, wprowadzaniu nowych rozwiązań czy procedur, które zapadają w zarządzie województwa jest znacznie łatwiejsze w odniesieniu do tych placówek medycznych, które są dobrze zarządzane, w których ten publiczny grosz jest dobrze zagospodarowany – i efektownie i efektywnie – podkreślił marszałek Ortyl.

To nie koniec nowości w przemyskim szpitalu, w budynku E zamontowano dwie dodatkowe windy.

Remont oddziałów szpitalnych został sfinansowany w większości z budżetu samorządu województwa podkarpackiego.

(PAP)

 

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top