News

Tarnobrzeg otrzymał ponad 605 tys. zł na ratowanie zabytków

tarnobrzeg zabytki

Tarnobrzeg/Zabytki. Samorząd Tarnobrzega na Podkarpaciu otrzymał w ramach drugiej edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków ponad 605 tys. zł dofinansowania.

Pieniądze przeznaczone będą m.in. na prace konserwatorskie przy zakrystii kościoła p.w. św. Marii Magdaleny.

Jak poinformował we wtorek rzecznik prasowy tarnobrzeskiego magistratu Wojciech Lis, dofinansowanie z rządowego programu otrzymały dwa wnioski złożone przez samorząd.

„Niemal 400 tys. zł przeznaczonych zostanie na pierwszy etap prac konserwatorsko-restauratorskich przy zakrystii kościoła p.w. św. Marii Magdaleny w Tarnobrzegu – Miechocinie. Drugi wniosek, o wartości ponad 205 tys. zł zakłada przeprowadzenie prac budowlano-konserwatorskich więźby i pokrycia dachowego, elewacji, stolarki drzwiowej i okiennej kamienicy przy ul. Sienkiewicza 7” – dodał.

W pierwszej edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków samorząd Tarnobrzega otrzymał w sumie ponad 1,1 mln zł dofinansowania na prace konserwatorskie, restauratorskie i budowlane dla trzech obiektów.

Pół miliona zł przyznano na prace remontowe zabytkowego budynku dawnej Cesarsko-Królewskiej Wyższej Szkoły Realnej w Tarnobrzegu, obecnie jest to budynek Urzędu Miasta Tarnobrzega przy ul. Kościuszki 32.

Z kolei ponad 488,5 tys. zł trafiło na remont i adaptację budynku zabytkowej stajni, która będzie zaadoptowana na potrzeby utworzenia świetlicy osiedlowej z zapleczem sportowym na osiedlu Zakrzów.

Trzeci dofinansowany wniosek dotyczył prac budowlano-konserwatorskie więźby i pokrycia dachowego, elewacji, stolarki drzwiowej i okiennej jednej z kamienic przy ul. Sienkiewicza 5.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top