Praca

Teraz dostaną stypendium 3000 złotych miesięcznie. W zamian deklarują pracę w podkarpackich szpitalach

stypendium praca szpital

Stypendium/Praca w szpitalu. Trzydziestu studentów kierunków lekarskich otrzyma stypendia od marszałka województwa podkarpackiego.

Zobowiązują się jednocześnie do pracy w szpitalach, gdzie brakuje personelu medycznego.

38 osób złożyło podania o stypendia, a do podziału przeznaczono ponad 3,2 miliona złotych. Środki te będą wypłacane do roku 2025.

Monika Konopka z biura prasowego urzędu marszałkowskiego poinformowała, że wszystkie wnioski zostały pozytywnie ocenione pod względem formalnym.

Komisja rekomendowała najpierw wnioski od studentów kierunku lekarskiego z Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz tych, którzy studiują poza Podkarpaciem, ale mają stałe miejsce zamieszkania w tym regionie.

Ostateczna lista rankingowa, zatwierdzona przez zarząd województwa podkarpackiego, obejmuje 24 osoby z UR i sześciu studentów z innych uczelni w kraju, takich jak Wrocław, Lublin, Opole, Toruń, Katowice i Białystok.

Spośród 30 zakwalifikowanych do stypendium, 28 mieszka na Podkarpaciu, a dwie osoby pochodzą z Małopolski, ale studiują na Uniwersytecie Rzeszowskim.

Marszałek podkarpacki Władysław Ortyl wyraził zadowolenie, mówiąc: „Bardzo nas cieszy, że stypendyści, którzy w zdecydowanej większości mieszkają na Podkarpaciu, wybrali różne specjalizacje, w różnych szpitalach wojewódzkich na terenie całego regionu.”

Stypendia w wysokości 3000 złotych miesięcznie otrzymają 4 studenci z szóstego roku, 14 z piątego roku oraz 12 z czwartego roku studiów.

Urząd Marszałkowski rozpocznie teraz proces podpisywania umów ze stypendystami.

Studenci składali wnioski o stypendia od 8 do 17 listopada.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top