Poradnik

Tissot – zegarki dla wielbicieli szwajcarskiej jakości

Tissot – zegarki dla wielbicieli szwajcarskiej jakości 3

Tissot to jeden z czołowych producentów zegarków na świecie. Początki tej zegarmistrzowskiej firmy sięgają XIX wieku, a pierwsza siedziba firmy zlokalizowana była w Le Locle w Szwajcarii. Od tego czasu zmieniło się bardzo dużo – materiały, z jakich produkowane są podzespoły, a także technologie. Podążająca z duchem czasu firma pozostaje jednocześnie wierna zasadom klasycznego rzemiosła.

Wyroby marki Tissot są dzisiaj znane na całym świecie. Słyną z doskonałej precyzji i kunsztu wykonania. Są wyjątkowe nie tylko ze względu na jakość, ale również oryginalny design. Wśród propozycji marki znajdują się nie tylko klasyczne wersje czasomierzy, ale też modele współczesne, wyróżniające się kolorystyką oraz masywną formą. Zegarki Tissot to szwajcarska jakość, która jak powszechnie wiadomo jest niezawodna. Dlatego każdy, kto chce stać się posiadaczem dobrego czasomierza, powinien rozważyć jeden z produktów tej marki. Dużym uznaniem cieszą się: Tissot PRC 20, Tissot Le Locle oraz Tissot Visodate, dlatego postanowiliśmy przyjrzeć się im bliżej.

Tissot PRC 20

W kolekcji znajdują się czasomierze na paskach skórzanych i na bransoletach. Ich ceny średnio wahają się od 1200 do 1900 złotych. Dysponując takim budżetem można stać się posiadaczem wysokiej klasy zegarka Tissot PRC 20, które są dostępne w ofercie sklepu Zegarki Centrum. Tę linię charakteryzuje klasyczne wzornictwo. Połączenie skóry i stali szlachetnej sprawia, że zegarki Tissot wyglądają wyjątkowo gustownie. Tym, co wyróżnia je na tle pozostałych produktów, są:

⦁ klasyczna okrągła koperta,
⦁ mechanizm kwarcowy, tj. zasilany baterią,
⦁ szkło szlifowane o wysokiej przejrzystości,
⦁ datownik wskazujący dzień miesiąca,
⦁ alarm.

Tissot PRC 20 to jedne z najbardziej rozpoznawalnych czasomierzy szwajcarskiej produkcji. Ze względu na swój uniwersalny wygląd i to, że pasują do stylizacji miejskich, półformalnych i formalnych mają bardzo wiele zastosowań.

Tissot Le Locle

Inspiracją do powstania tej kolekcji, okazała się miejscowość, w której Charles – Felicien Tissot Daguette i jego syn Charles – Emile otworzyli swój pierwszy zegarmistrzowski warsztat. Nawiązująca do dawnych trendów stylistyka znalazła odzwierciedlenie w produktach z serii Tissot Le Locle.

Tissot – zegarki dla wielbicieli szwajcarskiej jakości 4

Zegarek Tissot z serii Le Locle – więcej podobnych produktów znajdziesz na stronie: https://zegarkicentrum.pl/zegarki-tissot/.

Czasomierze dostępne są w wersjach damskich oraz męskich. To plejada produktów na paskach lub bransoletkach, które spodobają się wielbicielom klimatów retro. Mają tradycyjną okrągłą kopertę i zaawansowany mechanizm automatyczny, napędzany ruchem ręki. Tzw. rezerwa chodu wynosi w przypadku niektórych modeli około 80 godzin.

Tissot Le Locle to zegarki cechujące się najwyższą jakością wykonania. Zastosowano w nich wyselekcjonowane materiały najlepszego gatunku:

⦁ odporne na zarysowania szkło szafirowe,
⦁ nierdzewną stal szlachetną, która nie wywołuje reakcji alergicznych,
⦁ skórzane lub stalowe paski, w niektórych przypadkach pokryte warstwą w kolorze różowego złota.

Tissot Visodate

To jedna z bardziej luksusowych kolekcji szwajcarskiego producenta. Znajdziesz w niej modele o wartości nawet kilkunastu tysięcy złotych. Zegarki Tissot z tej kategorii to prawdziwa sztuka zegarmistrzowska i najwyższy kunszt wykonania. Czasomierze utrzymane są w stonowanej kolorystce, na którą głównie składa się czerń (odcień tarczy lub paska) oraz srebro nierdzewnej stali. Tissot Visodate są też dostępne w wersji z pozłacaną tarczą. Tym, co charakteryzuje te zegarki pod względem funkcjonalności jest szkło szafirowe, datownik oraz automatyczny mechanizm (napędzany z pomocą wahnika).

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top