News

Tomasz Cyran i Jerzy Tabin powołani do pracy w PUW przez Teresę Kubas-Hul

tomasz cyran jerzy tabin
fot. PUW w Rzeszowie

Zmiany na stanowiskach kierowniczych Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego.

Wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul wręczyła powołanie na stanowisko dyrektora Generalnego Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie Tomaszowi Cyranowi. Nowym dyrektorem Biura Wojewody został natomiast Jerzy Tabin.

Tomasz Cyran z wykształcenia jest prawnikiem. Studia ukończył na rzeszowskiej filii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Przez ponad 20 lat prowadził kancelarię prawną w Rzeszowie. Jako radca prawny specjalizował się w sprawach cywilnych, gospodarczych oraz współpracował z podmiotami sektora publicznego.

Dyrektor Generalny zapewnia funkcjonowanie i ciągłość pracy Urzędu, warunki jego działania, a także organizację pracy.

Jerzy Tabin jest absolwentem ekonomii na Uniwersytecie Rzeszowskim. Ukończył także studia podyplomowe z zakresu Administracji Publicznej oraz Executive Master of Business Administration i Doctor of Business Administration.

Od 2003 r. pracował w Wydziale Ewidencji Działalności Gospodarczej i zezwoleń w Urzędzie Miasta Rzeszowa, w tym 4 lata jako zastępca dyrektora. Natomiast od 2012 r. zajmował stanowisko dyrektora Miejskiej Administracji Targowisk i Parkingów w Rzeszowie.

Jest nauczycielem akademickim w WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa.

Do zadań Dyrektora Biura Wojewody należy w szczególności nadzór nad realizacją spraw związanych z funkcjami reprezentacyjnymi Wojewody i Wicewojewody, obsługą wizyt członków Rządu RP i delegacji zagranicznych, koordynowaniem działań prowadzonych w Urzędzie w ramach współpracy zagranicznej Wojewody, realizowaniem zadań służby prasowej Wojewody.

źródło: PUW Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top