Inwestycje

Trwają prace rewitalizacyjne Ogrodu Jordanowskiego w Stalowej Woli. Co już wykonano?

ogród jordanowski w stalowej woli
fot. UM Stalowa Wola

Stalowa Wola. W Parku Jordanowskim zakończono montaż palisady drewnianej i zdemontowano ogrodzenie.

Jak poinformowało miasto na swoim profilu w mediach społecznościowych – „nasyp pod górkę saneczkowa skończony. Siłownia plenerowa została zamontowana. Fontanna czeka na montaż, a za chwilę pojawi się geokrata z wypełnieniem z ziemi urodzajnej do posiania trawą. Jest też wielka, piękna, drewniana sowa, która stanie się symbolem tego miejsca”.

park jordanowski stalowa wola

fot. UM Stalowa Wola

Zakresem prac budowlanych są: rozbiórki, remont ogrodzenia, budowy ciągów pieszych, tężni solankowej i fontanny wraz z infrastrukturą techniczną, zielonej pergoli, nasypu pod górkę saneczkową, ogrodu deszczowego, montaż urządzeń w strefie zabaw dzieci, montaż urządzeń na ścieżce treningowej dla młodzieży i dorosłych, montaż urządzeń w strefie seniora, wykonanie projektowanej zieleni i nasadzeń oraz innych obiektów: elementów małej architektury, urządzeń sportowych i rekreacyjnych, elementów wspomagających retencję wód opadowych (ogród deszczowy, rów infiltracyjny, niecka infiltracyjna), przebudowy i budowy instalacji infrastruktury technicznej: budowę przyłączy oraz instalacji zewnętrznych kanalizacji sanitarnej, budowę sieci zewnętrznej wodociągowej, iluminacji obiektów, budowę linii kablowych elektroenergetycznych i teletechnicznych, sieci monitoringu, instalacji oświetlenia terenu, kanalizacji teletechnicznej i instalacji wodnej.

Ogród Jordanowski w Stalowej Woli powstał w latach 50-tych XX wieku.

Podobnie jak inne tego typu ogrody w Polsce był inicjatywą lekarza Henryka Jordana, lekarza i społecznika.

Ogród miał służyć do wypoczynku oraz uprawianiu sportów dla dzieci i młodzieży. Jego układ urbanistyczny, nasadzenia zieleni wzorowane były na założonym w Krakowie w 1889 roku pierwszym tego typu obiekcie w Europie.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top