News

Trzęsienie ziemi na Słowacji odczuli mieszkańcy Rzeszowa i Przemyśla

trzęsienie ziemi słowacja

Słowacja. Trzęsienie ziemi, do którego doszło w poniedziałek wieczorem na Słowacji, odczuwalne było także m.in. w Rzeszowie i Przemyślu.

Podkarpaccy strażacy otrzymali łącznie sześć zgłoszeń, cztery razy interweniowali. Nie było konieczności ewakuacji mieszkańców – przekazał we wtorek PAP rzecznik podkarpackich strażaków bryg. Marcin Betleja.

Jak wyjaśnił, zgłoszenia od zaniepokojonych mieszkańców strażacy odebrali w poniedziałek wieczorem, przed godz. 21.

„Otrzymaliśmy w sumie sześć takich zgłoszeń, a w czterech przypadkach były to prośby o interwencje, sprawdzenie czy nic się nie stało, czy budynki nie ucierpiały” – poinformował bryg. Betleja.

Zapewnił, że nigdzie nie było konieczności ewakuacji mieszkańców, nigdzie nie doszło do naruszenia konstrukcji.

Interwencje miały miejsce w dwóch budynkach wielorodzinnych w Rzeszowie i po jednym w Przemyślu i Brzozowie.

O odczuwalnych wstrząsach poinformowali strażaków przed godz. 21 mieszkańcy Rzeszowa i Przemyśla. „Zgłoszenie dotyczyło trzech budynków wielorodzinnych. W Rzeszowie przy ul. Granicznej i al. Armii Krajowej, natomiast w Przemyślu przy ul. Bielskiego. Strażacy sprawdzali budynki, nie stwierdzili w nich żadnych uszkodzeń, nie było ewakuacji mieszkańców” – przekazał PAP bryg. Marcin Betleja, rzecznik podkarpackich strażaków.

W Rzeszowie, wstrząsy w bloku przy ul. Granicznej były odczuwalne na czwartym i dziewiątym piętrze.

Na Słowacji w poniedziałek wieczorem zatrzęsła się ziemia. Wstrząsy odczuwalne były także na terenie województw małopolskiego oraz podkarpackiego. Strażacy otrzymali łącznie trzynaście zgłoszeń o odczuwalnych wstrząsach.

Do wstrząsu o magnitudzie 5,1 doszło w poniedziałek wieczorem na granicy polsko-słowackiej, niedaleko Humennego. Trzęsienie ziemi we wschodniej Słowacji trwało niecałą minutę.

Epicentrum znajdowało się na głębokości około 10 kilometrów.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top