Turystyka

Turecka Antalya najchętniej wybieranym kierunkiem z podrzeszowskiego lotniska

loty rzeszów jasionka turcja antalya

Lotnisko/Rzeszów/Jasionka. 121 tys. 610 pasażerów obsłużył w sierpniu port lotniczy w podrzeszowskiej Jasionce.

To najlepszy wynik w historii lotniska. Najczęściej wybieranym kierunkiem z podkarpackiego portu była turecka Antalya.

Jak poinformował w czwartek prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka Adam Hamryszczak, wyniki osiągane w ostatnich miesiącach potwierdzają ważną rolę lotniska, nie tylko dla mieszkańców województwa, ale również dla sąsiednich regionów.

„Szczególnie cieszy liczba pasażerów na lotach czarterowych, która obecnie w jednym miesiącu jest taka, jak jeszcze kilka lat temu przez cały sezon letni. Jest to też w pewnym stopniu odzwierciedlenie obecnej sytuacji finansowej, jakości życia mieszkańców naszego regionu, a nawet makroregionu oraz ich gotowości do zwiedzania innych miejsc na świecie” – dodał.

W sierpniu to właśnie loty czarterowe do Turcji, Grecji, Bułgarii, Albanii, Czarnogóry i Egiptu wybrało najwięcej pasażerów – 45 tys.

Liniami Ryanair do Wielkiej Brytanii, Irlandii i chorwackiego Zadaru poleciało prawie 33 tys. osób, a LOT-em do Warszawy (najczęściej jako tranzyt), Gdańska i Nowego Jorku/Newark – 23 tys.

Z połączeń Lufthansy do innego portu przesiadkowego – Monachium skorzystało 4,5 tys. osób, a Rzym i linie Wizz Air wybrało 4 tys. turystów.

W sierpniu najchętniej odwiedzanymi miastami były Antalya (22 tys. osób) oraz Warszawa (20 tys.) i Londyn (16 tys.).

W tym roku na podrzeszowskim lotnisku, które oferuje 24 kierunki do 13 krajów, odprawiono do końca sierpnia w sumie 685 tys. osób.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top