News

Tysiące osób na Podkarpaciu bez prądu. Problemy na kolei

podkarpackie brak prądu

Podkarpackie. Nadal 6300 odbiorców w regionie pozostaje bez prądu.

W Sanoku 2600, w Krośnie 1100, Jarosławiu i Przemyślu 2500 odbiorców.

Uszkodzonych jest 200 stacji transformatorowych i 32 linie średniego napięcia – przekazał Piotr Dziekan, dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie.

Do końca dnia potrwają też utrudnienia na kolei.

Pociągi są opóźnione o kilka godzin, trwa odmrażanie trakcji. Na dwóch liniach Jarosław – Rzeszów i Przeworsk – Leżajsk od soboty wprowadzone zostały zmiany w komunikacji – informuje Karol Jakubowski z z PKP Polskie Linie Kolejowe.

Jazda pociągów jest zapewniona przy wykorzystaniu lokomotyw spalinowych. Pociągi sieciowe pracują nad odlodzeniem sieci trakcyjnej.

Komunikaty o zmianach są wygłaszane na stacjach, przystankach, w pociągach i na portalu pasażera. Podróżnym udostępniane są ciepłe napoje i poczęstunek.

Wszystkie trasy na Podkarpaciu są przejezdne. Na drogach krajowych pracuje 209 jednostek sprzętu do zimowego utrzymania, a na wojewódzkich 88. Mimo to warunki do jazdy są trudne.

Podkarpacka Policja przypomina, że należy dostosować prędkość do warunków panujących na drodze.

Jak dodał Piotr Dziekan, IMFW nie wydało dla naszego województwa ostrzeżeń, według prognoz synoptyków napada do 3 centymetrów białego puchu.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top