News

Ukraińcy chwalą armatohaubice Krab produkowane w Hucie Stalowa Wola (HSW)

ahs krab armatohaubica ukraina wojna

Wysoce doceniamy armatohaubice Kraby, idealnie sprawdzają się na polu walki – napisał w sobotę w mediach społecznościowych ambasador Ukrainy w Polsce Wasyl Zwarycz.

We wpisie na Twitterze, Wasyl Zwarycz podkreślił, że „wysoce doceniamy AHS Kraby, idealnie sprawdzają się na polu walki”, dodając, że „w rękach ukraińskich żołnierzy skutecznie służą wzmocnieniu bezpieczeństwa zarówno Ukrainy, jak i Polski oraz całej Europy w obliczu barbarzyńskiej agresji rosyjskiej”.

W kwietniu podczas wizyty w Gliwicach premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że w zakładach Bumar-Łabędy – oprócz centrum serwisowego dla czołgów Leopard – będą produkowane armatohaubice Krab.

W sobotę podczas konferencji prasowej w gliwickich zakładach Morawiecki powiedział, że „aby tak się stało, potrzebne będzie przekazanie hal przez Ministerstwo Aktywów Państwowych”.

Dodał, że w piątek kontaktował się w tej sprawie z ministrem aktywów państwowych Jackiem Sasinem i – jak mówił – ma obietnicę szefa MAP, że w krótkim czasie „zostanie to zrealizowane”. „Sam tego bardzo skrupulatnie dopilnuję” – zapewnił.

Premier powiedział, że „inwestycja łączna”, to ponad 800 mln zł. „Właśnie na Kraby. Kraby, Kraby i jeszcze raz Kraby. To są znakomite armatohaubice, które sprawdzają się dzisiaj na polu walki. Na które zamówienia składają nie tylko Ukraińcy. Mamy zamówienia z wielu innych kierunków, ale potrzebujemy również na nasz własny użytek. I dlatego tutaj, w Bumarze, ta produkcja będzie z całą pewnością bardzo wzmocniona” – powiedział Morawiecki.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top