Biznes

Uzdrowisko w Rymanowie-Zdroju: jakie plany i inwestycje ma spółka?

uzdrowisko rymanów zdrój
fot. A. Magda

Podczas poniedziałkowej konferencji marszałek Władysław Ortyl oraz Wacław Szary – przewodniczący rady nadzorczej Uzdrowiska Rymanów, poinformowali o sytuacji w spółce oraz przedstawili plany dotyczące inwestycji samorządu województwa w uzdrowisko.

Marszałek poinformował, że od 2021 roku do zarządu województwa zwracało się kilkukrotnie Centralne Biuro Antykorupcyjne w różnych sprawach dotyczących spółki uzdrowiskowej. Na wszystkie pytania – jak zapewnił – zarząd województwa udzielił wyczerpującej odpowiedzi. Dodał, że uzdrowisko, jako spółka akcyjna, podlega odrębnym przepisom i zapewnił, że ma dobre wyniki, gdyż za ubiegły rok wypracowało zysk w wysokości 4 mln złotych.

W marcu w spółce został przeprowadzony audyt przez radę nadzorczą, a prezes uzdrowiska – Iwona Olejnik oddała się do dyspozycji rady. Jak poinformował marszałek – zewnętrzna firma audytowa nie stwierdziła wówczas żadnych zastrzeżeń.

Marszałek poinformował też o postanowieniu prokuratury, które wpłynęło do zarządu województwa, a które dotyczyło jednego z pracowników uzdrowiska. Po wpłynięciu tego dokumentu prezes uzdrowiska złożyła rezygnację z dniem 31 sierpnia. O tym, jakie procedury zostaną teraz wdrożone przez radę nadzorczą poinformował przewodniczący rady – Wacław Szary.

Uzdrowisko w Rymanowie-Zdroju: jakie będą inwestycje?

Podczas konferencji marszałek odniósł się także do kwestii propozycji przejęcia uzdrowiska złożonej przez gminę Rymanów-Zdrój. Marszałek stwierdził, że trudno zgodzić się na taką propozycję w obliczu wyzwań, jakie stoją przed uzdrowiskiem.

Samorząd województwa przejmując spółkę uzdrowiskową zobowiązał się do realizacji planu inwestycyjnego. W uzdrowisko już zainwestowanych zostało niecałe 50 mln złotych, a kolejne – ponad 130 mln  samorząd planuje przeznaczyć na różne inwestycje.

Były to różnego rodzaju rozbudowy, przebudowy, związane z wyposażeniem, ze stacją uzdatniania wody, a nasze dalsze plany opiewają na ponad 130 mln złotych do 2030 roku – powiedział marszałek.

W planach jest między innymi modernizacja budynku „Krystyna” i utworzenie w nim Centrum Rehabilitacji Geriatrycznej, powstanie Domu Seniora, modernizacja budynku „Leliwa” i „Maria” – gdzie wyremontowana zostanie kuchnia.

Inwestycje planowane są także w Zakładzie Produkcji Wód.

źródło: podkarpackie.pl

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top