News

W Bieszczadach (Wańkowa) powstała najdłuższa w Polsce tyrolka. Otwarcie w ten weekend

tyrolka bieszczady wańkowa olszanica

Bieszczady/Tyrolka. Za parę dni nastąpi oficjalne otwarcie najdłuższej w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej dwulinowej tyrolki.

Nowa atrakcja będzie miała około 1350 metrów długości, a w najwyższym punkcie przebiegnie 48 metrów nad ziemią.

Tyrolka połączy dwa przeciwległe wzgórza. Będzie startowała ze szczytu, gdzie znajduje się górna stacja kolei linowej BIESZCZAD.ski w Wańkowej.

Przeleci nad całą doliną i będzie się kończyła na przeciwnym stoku.

Ciekawostka: na jednej linie będzie można lecieć siedząc, a na drugiej możemy lecieć w pozycji horyzontalnej i poczuć się jak ptak.

Otwarcie tyrolki odbędzie się przy okazji organizowanego w Wańkowej Festiwalu Produktów Podkarpackich (24 września)

Na miłośników smacznej i dobrej kuchni czekają pokazy kulinarne Andrzeja Polana, będzie też wieczorny koncert zespołu Zakopower, przejazdy koleją linową, tor tubingowy, prezentacja i degustacja żywności przygotowanej z produktów pochodzących z lasu, warsztaty i animacje dla dzieci oraz dorosłych.

Podczas festiwalu będzie można tez poznać ofertę najlepszych producentów z regionu podkarpackiego.

Wystawcy zaprezentują wyroby winiarskie, nalewki, miody, sery, ekologiczne przetwory z owoców i warzyw, oleje tłoczone na zimno i wiele innych podkarpackich przysmaków.

Wśród wystawców będą również rękodzielnicy – na stoiskach będzie można kupić m. in. biżuterię, ubrania, zabawki, wyroby z wikliny, ze szkła oraz naturalne kosmetyki.

Festiwal to też świetna okazja, by nauczyć się kaligrafii, spróbować swoich sił w garncarstwie oraz poznać ciekawych ludzi na Podkarpackich Spotkaniach Podróżników.

festiwal produktów podkarpackich 2023 program

źródło: podkarpackie.pl

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top