Inwestycje

W Gminie Nowa Dęba szykuje się potężna inwestycja drogowa. Podzielona jest na dwa etapy

droga nowa dęba nisko 872
fot. MiG Nowa Dęba

Gmina Nowa Dęba. Rozstrzygnięto postępowanie przetargowe prowadzone przez Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich na przebudowę drogi wojewódzkiej 872 – etap I.

To bardzo ważna inwestycja dla mieszkańców Porąb Dębskich, mieszkających przy ul. Niżańskiej i tych, którzy z tej drogi korzystają.

PZDW przeprowadził dwa postępowania przetargowe na dwa etapy.

W pierwszym etapie ma być wykonywany odcinek od skrzyżowania DW 872 z DK9 w Grabinie, do wjazdu na poligon (ok. 6,3 km).

Pierwszy odcinek budować będzie konsorcjum firm z grupy PBI, które wygrało postępowanie przetargowe za kwotę blisko 36 mln zł.

W ramach tego zadania przewiduje się poszerzenie jezdni do 7 m, z poboczami 0,5 m. Planowana jest także przebudowa skrzyżowania DW 872 z DK 9. Zmodernizowane zostaną istniejące chodniki oraz zostanie wykonana ścieżka pieszo-rowerowa na całej długości ul. Niżańskiej.

Zmodernizowana zostanie także istniejąca zatoka autobusowa, druga zatoka powstanie po stronie północnej drogi nieco dalej. Istniejące rowy drogowe zostaną przebudowane, a także zrobione nowe, w tym fragmentami będą to rowy kryte. Zadanie przewiduje budowę oświetlenia ulicznego, kanału technologicznego (pod infrastrukturę teletechniczną).

Czas realizacji I etapu zadania to 27 miesięcy od podpisania umowy.

Etap II do Niska nabiera rozpędu

Z otwarcia ofert wynika, że oferent najtańszy przedstawił ofertę z kwotą prawie 156 mln zł, zaś zamawiający (PZDW) założył do realizacji zamówienia 141 mln zł.

Jak zapewnił marszałek województwa Władysław Ortyl, ten etap także zostanie rozstrzygnięty.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top