Biznes

W gminie Ulanów mogą powstać dwie farmy fotowoltaiczne. Mieszkańcy protestują

farma fotowoltaiczna gmina ulanów dąbrówka borki

W gminie Ulanów mogą powstać dwie farmy fotowoltaiczne.

Burmistrz Ulanowa wydał już decyzję środowiskową w sprawie budowy instalacji o mocy do 1 megawata w miejscowości Dąbrówka.

Mieszkańcy protestują. Złożyli odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, które nakazało ponowne rozpatrzenie sprawy.

Burmistrz Stanisław Garbacz podkreśla, że nie może bezpodstawnie odmówić wydania decyzji środowiskowej firmie, która się o to zwraca.

Inwestor z Kraśnika planuje budowę farmy na powierzchni ok. 2,5 hektara w pobliżu lasu, częściowo na obszarze chronionym Natura 2000.

Zdaniem m.in. Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nisku w przypadku tej inwestycji nie ma potrzeby badania oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko.

Inny prywatny inwestor chce postawić w miejscowości Borki farmę fotowoltaiczną o mocy do 2 megawatów. Gmina Ulanów wszczęła postępowanie administracyjne w tej sprawie.

Wydanie decyzji środowiskowej przez burmistrza poprzedzają uzgodnienia z Regionalnym Dyrektorem Ochrony Środowiska w Rzeszowie, Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Nisku oraz dyrektorem zarządu zlewni w Stalowej Woli Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top