Inwestycje

W Jaśle powstanie nowa droga na terenie strefy inwestycyjnej

jasło strefa inwestycyjna
fot. UM Jasło

Jasło/Strefa inwestycyjna. Do końca września na terenie warzyckiej strefy inwestycyjnej ma powstać nowa droga o długości 1,2 km.

Droga będzie łączyć ul. Meblową z J. Piłsudskiego. Inwestycja, której wartość wynosi 10 mln zł, finansowana jest środków norweskich i budżetu państwa, a także ze środków własnych Miasta Jasła, a powstaje w ramach projektu „Jasło – moje miasto, mój dom!”.

Bardzo cieszymy się kiedy inwestycje w mieście realizują lokalni wykonawcy. Po pierwsze dlatego, że mamy sprawdzonego wykonawcę, a po drugie ponieważ nasze lokalne przedsiębiorstwa mają możliwość uzyskania środków zewnętrznych – mówił burmistrz Ryszard Pabian.

Burmistrz przypomniał, że inwestycje w strefie warzyckiej realizowane są od 2010 r., kiedy to powstała ul. Produkcyjna, a później ul. Prosta i Meblowa. – Teraz budujemy 1,2 kilometrowy odcinek, który połączy je z ul. Piłsudskiego. Jestem przekonany, że tak jak w przypadku pozostałych dróg, które powstały wcześniej, również teraz zwiększy się zainteresowanie ze strony inwestorów, bo w tej chwili dojazd do strefy warzyckiej był wyłącznie z ulicy Bieszczadzkiej – podkreślał burmistrz.

Z kolei wykonawca inwestycji podkreślał, że najważniejszym wyzwaniem będzie krótki czas na realizację. – Każda inwestycja realizowana na terenie miasta wiąże się z niespodziankami, jakie napotykamy na placu budowy, na przykład w postaci sieci mediów. Jednak realizujemy tak wiele zadań, że nie powinno być problemu. Tylko na ten rok mamy już zakontraktowane roboty o wartości ponad 70 mln zł – wyjaśniał Adam Matuszewski, prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle.

Budowa drogi realizowana jest w ramach projektu „Jasło – moje miasto, mój dom!”, ze środków norweskich, jednak ze względu na wysokość zadania musiała zostać dofinansowana również ze środków miasta.

Nasz wniosek składaliśmy kilka lat temu, stąd też wzrosła jego wartość. Dopiero trzeci przetarg pozwolił nam na podpisanie umowy, jednak musieliśmy zabezpieczyć dodatkowe 3,5 mln złotych. Pozostałe środki pochodzą z programu norweskiego oraz budżetu państwa – dodał Jacek Borkowski, skarbnik Jasła.

Zakres prac obejmuje m.in.:

  • wykonanie robót ziemnych związanych z budową drogi gminnej, ścieżki rowerowej, chodnika i zjazdów,
  • wykonanie przebudowy kolidującej infrastruktury technicznej,
  • wykonanie odwodnienia drogi (kanalizacja deszczowa z odpływem wód opadowych do rowów melioracyjnych i potoku warzyckiego),
  • wykonanie łącznie czterech przepustów ramowych: dwa na istniejącym cieku wodnym przylegającym do przedmiotowej inwestycji tj. potok warzycki, oraz dwa na rowach melioracyjnych,
  • budowa gminnej drogi 5KDZ o długości 1172 m,
  • budowa skrzyżowania z DK 28 – ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego,
  • budowa chodników i ścieżki rowerowych wzdłuż projektowanej drogi,
  • wykonanie oświetlenia drogi, kanału teletechnicznego, konstrukcji nawierzchni drogi gminnej oraz nawierzchni zielonych,
  • wykonanie oznakowania pionowego, poziomego i urządzeń bezpieczeństwa ruchu.

Wartość inwestycji: 9 997 155,26 zł

źródło: UM Jasło

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top