Inwestycje

W Kolbuszowej przy stacji kolejowej powstanie parking

kolbuszowa dworzec
Fot. Gmina Kolbuszowa

Kolbuszowa/Parking. Wkrótce rozpoczną się prace związane z budową parkingu przy stacji kolejowej w Kolbuszowej.

W Urzędzie Miejskim w Kolbuszowej Burmistrz Jan Zuba podpisał z wykonawcą umowę na realizację inwestycji.

Przedmiotem umowy jest budowa parkingu dla podróżujących pomiędzy ul. ks. Ruczki a bocznicą kolejową, obok dworca PKP. Powstanie tutaj jezdnia manewrowa o nawierzchni z kostki betonowej oraz 59 miejsc parkingowych, w tym 3 miejsca dla osób niepełnosprawnych. Wykonany zostanie zjazd na parking z ul. ks. Ruczki oraz dojście do parkingu od strony dworca PKP.

Ponadto zbudowane zostanie odwodnienie parkingu z odprowadzeniem wód opadowych i roztopowych do istniejącego kolektora w ul. ks. Ruczki. Teren parkingu będzie odpowiednio ogrodzony.

W ramach realizacji inwestycji przeprowadzone zostaną prace obejmujące budowę kanalizacji kablowej oraz budowę oświetlenia nowego parkingu (m.in. budowa linii kablowych oświetleniowych oraz montaż słupów i opraw oświetleniowych).

Wartość prac to kwota 883 400 zł. Wykonawcą przedsięwzięcia wyłonionym w trybie postępowania przetargowego została firma ART-BUD z Kolbuszowej Górnej.

Inwestycja realizowana jest w ramach projektu „Budowa Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej- PKA: Budowa i modernizacja linii kolejowych oraz infrastruktury przystankowej”.

źródło: Gmina Kolbuszowa

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top