News

W niżańskim RCEZ powstała ekopracownia OZE

rcez nisko oze pracownia
fot. Powiat niżański

RCEZ/Nisko. W Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku miała miejsce oficjalna inauguracja ekopracowni OZE o nazwie „ZIELONE SERCE SZKOŁY”.

Nowocześnie wyposażone pomieszczenie zostało urządzone dzięki funduszom pozyskanym przez Powiat Niżański w ramach konkursu o nazwie „EKOPRACOWNIA – zielone serce szkoły”, będącego częścią „Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej”.

Finansowanie projektu zostało zapewnione ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

Całkowity koszt realizacji przedsięwzięcia wyniósł 83 400 zł, z czego dotacja przyznana przez NFOŚiGW wyniosła 75 000 zł, a środki własne Powiatu Niżańskiego wyniosły 8 400 zł.

Projekt „Ekopracownia OZE w RCEZ w Nisku (powiat: niżański)” umożliwił wyposażenie sali lekcyjnej w nowoczesne pomoce dydaktyczne związane z odnawialnymi źródłami energii.

Klasopracownia została zaopatrzona w potrzebny sprzęt, takie jak model turbiny wiatrowej, rekuperator (stanowisko edukacyjne), model instalacji solarnej CWU, pompa ciepła z funkcją pracy rewersyjnej (stanowisko edukacyjne z oprogramowaniem wizualizacyjno-pomiarowym), komputer przenośny, kamera termowizyjna oraz projektor multimedialny.

Nowoczesna ekopracownia OZE w RCEZ w Nisku umożliwi prowadzenie atrakcyjnych zajęć z wykorzystaniem nowoczesnych metod i technologii nauczania, co z kolei przyczyni się do zwiększenia świadomości uczniów w zakresie ekologii i odnawialnych źródeł energii.

źródło: Powiat niżański

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top