News

W Powiatowym Szpitalu w Stalowej Woli rozpoczął działalność Pododdział Neurochirurgii

stalowa wola neurochirurgia oddział

Stalowa Wola. W Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli rozpoczął działalność Pododdział Neurochirurgii.

Trzonem zespołu są lekarze z klinik lubelskich oraz warszawskich, którzy wkrótce będą wykonywać zabiegi, jakich nie ma jeszcze w ofercie żaden z podkarpackich szpitali.

Neurochirurdzy w stalowowolskim szpitalu funkcjonują od początku października, w ramach Oddziału Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Chirurgii Naczyniowej i Pododdziałem Neurochirurgii.

Choroby kręgosłupa i układu kostno-stawowego to niestety już schorzenie cywilizacyjne. Pododdział Neurochirurgii kompleksowo wpisuje się w funkcjonowanie świetnie działającego w naszym szpitalu Oddziału Neurologii z Oddziałem Udarowym. Uruchomienie go, to ogromnie ważne wydarzenie – dla nas, czyli szpitalnej społeczności, ale przede wszystkim dla mieszkańców, którzy dzięki temu mają teraz ułatwiony dostęp do procedur neurochirurgicznych – mówiła Monika Pachacz-Świderska, dyrektor SPZZOZ Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli, podczas specjalnej konferencji, zorganizowanej 21 października w stalowowolskim Centrum Aktywności Seniora.

Uruchomienie Pododdziału Neurochirurgii, to ważna wiadomość nie tylko dla mieszkańców Stalowej Woli i Powiatu Stalowowolskiego, ale i dla całego regionu, bo zdajemy sobie sprawę z tego, że będą tu trafiali pacjenci również z innych miast Podkarpacia czy Lubelszczyzny. Szpital ma dla neurochirurgii kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na ostatni kwartał tego roku i co ważne – mamy obietnicę otrzymania go na cały rok przyszły – powiedział starosta Zarzeczny.

źródło: Powiat Stalowa Wola

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top