Inwestycje

W Przemyślu powstanie Centrum Dowodzenia Twierdzą Przemyśl

centrum dowodzenia twierdzą przemyśl

Przemyśl/Centrum Dowodzenia Twierdzą Przemyśl. Otworzono oferty przetargu na dokończenie prac budowlanych i adaptacyjnych Pawilonu przy stoku narciarskim w Przemyślu.

Mimo nieznacznego przekroczenia zaplanowanej kwoty miasto Przemyśl będzie w stanie sfinansować to zadanie – poinformował prezydent Przemyśla Wojciech Bakun.

Tym samym „bunkier” nazywany również „szkieletorem” otrzyma życie i nową funkcję, a przede wszystkim będzie służył mieszkańcom miasta i turystom odwiedzającym miasto.

przemyśl centrum dowodzenia twierdza

fot. K. Błażkowski

Projekt pod nazwą „Centrum Dowodzenia Twierdzą Przemyśl” to nowoczesna przestrzeń wystawienniczo-edukacyjna. Znajdzie się tam również miejsce na część gastronomiczną.

W przyziemiu znajdą się pomieszczenia ekspozycyjne ukazujące historie i ewolucje Twierdzy Przemyśl, magazyny i pomieszczenia gospodarcze.

Piętro to kino 5D, sale konferencyjno-edukacyjne, część rekreacyjna i gastronomiczna. Całość wyposażona w windy ułatwiające dostęp osobom z ograniczeniami. Zadbano również o efektywność energetyczną planując montaż paneli fotowoltaicznych.

Całość obiektu to blisko 1100 m2 powierzchni, a zakończenie prac planowane jest na 31 stycznia 2024 roku (bez wyposażenia).

Prezydent Przemyśla podpisał również przetarg na wyposażenie obiektu w multimedia, automatykę i całe niezbędne wyposażenie potrzebne do sprawnego funkcjonowania obiektu.

Tym samym już na początku przyszłego roku Przemyśl zyska kolejny bardzo ciekawy obiekt obsługujący ruch turystyczny, ale dający również ciekawą ofertę spędzenia wolnego czasu dla mieszkańców Przemyśla i okolic.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top