Biznes

W Rzeszowie odbyła się 6. edycja konferencji „Podkarpacie dla Biznesu”

podkarpacie dla biznesu konferencja zus

Rzeszów. 22 lutego w Politechnice Rzeszowskiej odbyła się 6 edycja ogólnopolskiej konferencji Podkarpacie dla Biznesu.

Niemalże 150 uczestników wysłuchało prelekcji i wykładów dotyczących zmian w przepisach dotyczących ubezpieczeń społecznych, zatrudniania cudzoziemców, prawa pracy i podatków.

Jak wskazuje Wojciech Dyląg – podkarpacki rzecznik prasowy ZUS:

Konferencja zorganizowana przez rzeszowski Oddział ZUS przy współpracy z Politechniką Rzeszowską oraz Regionalną Izbą Gospodarczą w Rzeszowie była doskonałą okazją nie tylko do zapoznania się ze zmianami w przepisach dotyczących przedsiębiorców, pracodawców i pracowników, ale to także forum wymiany dobrych praktyk. Podczas konferencji uczestnicy spotkali się z praktykami stosującymi omawiane przepisy na co dzień, co stanowi cenne źródło wiedzy a jednocześnie było szansą na indywidualne konsultacje. Wracamy z konferencją po przerwie spowodowanej pandemią i cieszymy się, że uczestniczyło w niej tak dużo osób, zarówno przedstawicieli firm jak i administracji publicznej. Prelegentami oprócz pracowników ZUS, byli także przedstawiciele Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, Państwowej Inspekcji Pracy oraz Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie. Tegoroczna edycja zorganizowana została w ramach obchodów 90-lecia Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Rzeszowski Oddział ZUS od wielu lat organizuje szereg szkoleń i konferencji adresowanych zarówno do przedsiębiorców i pracodawców ale i pozostałych uczestników rynku pracy i świadczeniobiorców, w tym studentów, osób planujących rozpoczęcie prowadzenia działalności gospodarczej, seniorów czy osób z niepełnosprawnościami.

Jak zapowiada podkarpacki rzecznik prasowy ZUS, konferencja w Politechnice to pierwsze z zaplanowanych wydarzeń w tym roku. Kolejne już niebawem – m.in. z zakresu wypadków przy pracy i świadczeń z tego tytułu.

ZUS zachęca do odwiedzania swojej strony internetowej, gdzie publikowane są najbliższe szkolenia i konferencje.

Nasz serwis objął patronatem medialnym konferencję Podkarpacie dla biznesu

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top