News

W Rzeszowie powstają dwa nowe zadaszone lodowiska. Będą czynne jeszcze w grudniu

lodowisko w rzeszowie
Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

Rzeszów/Lodowisko. Przez trzy nadchodzące zimowe sezony Rzeszów będzie miał do dyspozycji dwa nowe, zamknięte lodowiska.

Większe z nich jest obecnie w trakcie budowy w miejscu dawnej ślizgawki przy ul. Wyspiańskiego, natomiast drugie powstaje nad zalewem na Wisłoku.

Realizacja projektu lodowisk wynika z porozumienia między miastem a prywatną firmą, która będzie zarządzać obiektami.

Umowa na trzy lata została podpisana. Miasto udostępni firmie teren, na którym funkcjonować będą nowe lodowiska.

Rzeszów staje się pierwszym polskim miastem, gdzie nasz partner uruchomi dwie ślizgawki, z czego jedna będzie największa w kraju – informuje Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa.

Lokalizacja obu lodowisk została wybrana na podstawie opinii mieszkańców miasta.

Większa z tafli, o wymiarach 20×60 m, będzie zlokalizowana w okolicy ulicy Wyspiańskiego, tam gdzie wcześniej działało miejskie lodowisko. Mieszkańcy wielokrotnie wyrazili życzenie, aby nowe lodowisko powstało w tym dobrze znanych miejscu – dodaje Jolanta Kaźmierczak, wiceprezydent Rzeszowa.

Oba lodowiska, zadaszone halą namiotową i oświetlone, będą dostępne niezależnie od warunków pogodowych. W pobliżu powstaną kontenery z wypożyczalniami sprzętu, toaletami oraz automatami oferującymi ciepłe napoje i przekąski. Zaplecze przy lodowisku na ul. Wyspiańskiego będzie większe.

Mniejsze lodowisko będzie otwarte od 9 grudnia, natomiast większe ruszy 16 grudnia. Oba obiekty będą czynne do końca lutego, przez 7 dni w tygodniu.

W soboty, niedziele oraz podczas ferii godziny otwarcia będą od 9:00 do 21:00. W tygodniu, od 14:00 do 21:00, a przed godziną 14:00 będą dostępne dla zorganizowanych grup.

Jednorazowy bilet wstępu umożliwi korzystanie z lodowiska przez nieograniczony czas.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top