Inwestycje

W Rzeszowie powstanie Aula Miejska według projektu architekta z Warszawy

aula miejska w rzeszowie
Wizualizacja

Rzeszów/Aula Miejska. Aż 45 projektów zostało zgłoszonych w ramach konkursu na projekt Auli Miejskiej, która będzie powstawać w bezpośrednim sąsiedztwie ratusza w Rzeszowie.

Zwycięzcą konkursu okazał się projekt autorstwa architekta z Warszawy, Karola Żurawskiego, i jego zespołu.

Prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek, wyraził satysfakcję z wyników konkursu, podkreślając, że wysoka jakość urbanistyki i architektury była kluczowym hasłem dla rozwoju miasta w ramach „Rzeszów 2.0”. Ostatnio uprawomocniło się nowe Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego, będące dokumentem strategicznym dla miasta na najbliższe lata.

Aula Miejska ma powstać w wyjątkowym miejscu, tuż przy ratuszu, na terenie obecnie zajmowanym przez parking, u zbiegu ulic Słowackiego i Króla Kazimierza.

Projekt zakłada, że budynek Auli Miejskiej będzie dopełnieniem śródmieścia Rzeszowa, a także pełnić funkcję spotkań mieszkańców w różnych wydarzeniach.

rzeszów aula miejska

Wizualizacja

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, zgłoszono 103 prace, z których 45 zostało złożonych. Jury wysoko oceniło projekt Karola Żurawskiego za kaskadowy układ przestrzenny, doskonałe rozwiązania funkcjonalne oraz dodatkowe wartości urbanistyczne.

Projekt przewiduje także wykorzystanie cegły z recyklingu i stworzenie ogrodu deszczowego.

Harmonogram prac zakłada rozpoczęcie dokumentacji projektowej w 2024 roku, uzyskanie pozwolenia na budowę i rozstrzygnięcie przetargu na firmę budowlaną w 2025 roku, a zakończenie inwestycji w latach 2027-2028.

Szacowany koszt to 35-37 mln zł.

Prezydent podkreślił, że to kolejny krok w realizacji „Rzeszów 2.0” i planowane są kolejne konkursy architektoniczne na ważne realizacje publiczne w mieście.

źródło: UM Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top