Inwestycje

W Rzeszowie powstanie nowoczesna strzelnica za ponad 17 mln złotych

strzelnica rzeszów dworzysko
Wizualizacja

Rzeszów/Strzelnica. Przy ulicy Biznesowej powstanie 50-metrowa hala strzelań wraz salą instruktażową.

Całkowita powierzchnia to 1 120,46 m2.

Miłośnicy sportów strzeleckich będą mogli korzystać z obiektów już wiosną przyszłego roku.

Wykonawcą prac będzie firma Karpat-Bud.

Strzelnica powstaje na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko”.

Zakres prac obejmuje m.in. roboty ziemne, fundamenty, roboty murowe, dach, elewację, wykończenie wnętrz, wykonanie instalacji elektrycznych i sanitarnych.

W hali strzelań znajdzie się sześć podstawowych linii strzeleckich zaprojektowanych w rozstawie osi podłużnych stanowisk co 1,3 m. Każde stanowisko strzeleckie będzie miało 2,5 metra długości i 1,2 szerokości oraz utwardzoną powierzchnię. Podłoże hali strzelań pozwoli na prowadzenie zajęć strzelania w każdej pozycji strzeleckiej.

Wyposażenie hali uzupełnione zostanie m.in. o zespół kulochwytu głównego, kulochwyt dolny, przegrody pionowe i system multimedialny przeznaczony do prowadzenia ćwiczeń strzeleckich. Dzięki temu, że strzelnica będzie kryta zminimalizowane zostaną uciążliwości związane z jej funkcjonowaniem.

Powstająca strzelnica ma sprzyjać rozwojowi sportu, promocji zdrowego trybu życia, ale także edukacji. Przyczyni się ona do wzrostu zainteresowania sportami strzeleckimi w powiecie i okolicy.

Nowoczesny obiekt pozwoli na naukę bezpiecznej obsługi broni, rozwijając odpowiednie umiejętności oraz świadomość w zakresie przestrzegania procedur bezpieczeństwa.

Powstanie strzelnicy ma duże znaczenie również ze względu na fakt, że niektóre kierunku kształcenia w szkołach podległych Powiatowi Rzeszowskiemu są ściśle związane z bezpieczeństwem i obronnością.

Łączna wartość inwestycji wynosi ponad 17 milionów złotych.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top