Inwestycje

W Rzeszowie rozpocznie się przebudowa przejazdu kolejowego. Będą utrudnienia w ruchu

rzeszów przejazd kolejowy objazdy
Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

Rzeszów. W poniedziałek, 5 czerwca, rozpocznie się przebudowa przejazdu kolejowego na ul. Myśliwskiej w Rzeszowie.

Zmieni się organizacja ruchu. Będą objazdy dla kierowców, inaczej pojadą także autobusy MPK – poinformował ratusz.

Modernizacja przejazdu kolejowego to kolejny etap przebudowy ul. Warszawskiej, wzdłuż której biegną tory linii PKP.

Roboty na przejeździe kolejowo-drogowym rozpoczną się w poniedziałek. „Będą polegały na wykonaniu urządzeń sterowania ruchem kolejowym, poszerzeniu przejazdu kolejowego wraz z przebudową przepustu i odtworzeniem konstrukcji drogowej” – wyjaśnił Artur Gernand z kancelarii prezydenta Rzeszowa.

Prace mogą potrwać do 20 czerwca br. Jeśli podczas ich trwania nie wystąpią nieprzewidziane okoliczności, termin zamknięcia przejazdu kolejowego w ciągu ul. Myśliwskiej może zostać skrócony do 14 czerwca.

Do tego czasu, kierowcy chcący wyjechać z osiedli Miłocin Św. Huberta, Pogwizdów Nowy na ul. Warszawską lub też dojechać od strony ul. Warszawskiej do swoich osiedli, będą musieli korzystać z objazdów. Główny został wyznaczony drogami powiatowymi przez Rudną Małą oraz Rudną Wielką. Inny będzie biegł ulicą Borową oraz ulicami Chmajówka i Łąkowa.

Zmiany dotyczą również autobusów komunikacji miejskiej – linii nr 8 i 20. Z kolei linia nr 57 zostanie zawieszona, ale będzie zastępcza. Szczegóły można znaleźć na stronie: ztm.rzeszow.pl

Przebudowa ul. Warszawskiej jest jedną z największych inwestycji trwających obecnie w Rzeszowie. Kosztuje ponad 33 mln zł. Jej zakres obejmuje rozbudowę do czterech pasów około kilometrowego odcinka drogi – od wysokości skrzyżowania z ul. Myśliwską do granicy Rzeszowa.

Częścią tego przedsięwzięcia jest także rozbudowa skrzyżowań i dróg podporządkowanych do ul. Warszawskiej, budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ul. Myśliwską, rozbudowa odcinków ulic: Myśliwskiej, Łowieckiej i Bażantowej.

Przebudowa rozpoczęła się latem ubiegłego roku, finał planowany jest na koniec 2023 roku.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top