Inwestycje

W Sanoku powstała nowa Pracownia Rezonansu Magnetycznego

sanok rezonans magnetyczny
fot. Powiat sanocki

Sanok/Rezonans magnetyczny. Pracownia Rezonansu Magnetycznego w SPZOZ w Sanoku stanowi wstępny etap rozbudowy Podkarpackiego Centrum Interwencji Sercowo – Naczyniowych.

Chodzi o budowę nowego pawilonu szpitalnego o powierzchni 2400 m² z dodatkowym łącznikiem zaplanowanym na lata 2024 – 2025.

Pacjenci leczeni w szpitalu zyskają dostęp do nowoczesnej i wysokospecjalistycznej diagnostyki.

Badania będą wykonywane również dla pacjentów okolicznych poradni specjalistycznych pod warunkiem zakontraktowania właściwych świadczeń zdrowotnych przez Podkarpacki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia.

To bardzo ważny dla nas dzień – podkreślił podczas konferencji prasowej Starosta Sanocki Stanisław Chęć. – Podejmując kilkanaście lat temu współpracę z firmą CARINT nie sądziłem, że aż tyle uda nam się wspólnie osiągnąć. Obecnie na terenie szpitala powstają kolejne inwestycje. W ciągu dwóch lat wybudowane zostanie nowoczesne Podkarpackie Centrum Interwencji Sercowo-Naczyniowych za co serdecznie spółce CARINT dziękuję.

Nowy rezonans magnetyczny zapewni dokładniejszą diagnostykę leczonych pacjentów oraz umożliwi skomplikowane i zaawansowane badania, dzięki posiadaniu wysokich gradientów (wysoka jakość obrazu), 48 kanałów (szybka diagnostyka), 70 cm gantry (większa przestrzeń dla pacjentów) oraz zaawansowanego oprogramowania wykorzystującego elementy AI.

Supernowoczesny rezonans magnetyczny zamontowany przez spółkę GVM CARINT w sanockim szpitalu to pierwszy krok w ważnym procesie inwestycyjnym, który doprowadzi do powstania nowego budynku, bezpośrednio połączonego ze szpitalem, do którego zostanie przeniesiony i w którym zostanie rozbudowany oddział kardiologii interwencyjnej i elektrofizjologii – podkreśli Prezydent GVM CARINT Ettore Sansavini. – Zamontowaliśmy w SPZOZ w Sanoku taki sam rezonans, jaki znajduje się w szpitalu w Paryżu. Aparat umożliwi najszersze spektrum analiz z bardzo wysokiej jakości obrazowaniem i zaawansowanymi aplikacjami, również w dziedzinie kardiologii. Poprawi to znacząco warunki hospitalizacji pacjentów, ich komfort pobytu w szpitalu oraz zwiększy wydajność samej placówki, a w konsekwencji skróci listę oczekujących na zabieg.

Jak zaznaczył Sebastian Kawalec, prezes Zarządu GYM CARINT, otwarcie pracowni początkowo zaplanowane było w późniejszym terminie.

Po rozmowach ze starostą Stanisławem Chęciem, dyrektorem szpitala Grzegorzem Pankiem oraz Zarządem Powiatu Sanockiego podjęliśmy decyzję o jak najszybszym uruchomieniu Pracowni Rezonansu Magnetycznego ze względu na duże potrzeby w zakresie wykonywania badań – powiedział prezes Sebastian Kawalec. – Chcę podkreślić, że inwestycja jest w całości sfinansowana ze środków własnych firmy CARINT, dzięki czemu nie obciążyła budżetu Powiatu Sanockiego ani szpitala.

Historia obecności grupy GVM CARE&RESEARCH w Polsce sięga 2007 roku, kiedy to powstała spółka GVM CARINT. Główną misją grupy jest prowadzenie działalności na rzecz dobrego samopoczucia, zdrowia i profilaktyki, zawsze stawiając pacjenta w centrum procesu leczenia i badania.

źródło: Powiat Sanocki

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top