Inwestycje

W Trzcinicy powstanie Regionalny Ośrodek Sportu i Kultury (ROSiK)

rosik trzcinica powiat jasło
fot. Powiat jasielski

Trzcinica/ROSiK. W Trzcinicy (powiat jasielski) powstanie Regionalny Ośrodek Sportu i Kultury.

Dzisiaj, w Starostwie Powiatowym w Jaśle, miało miejsce uroczyste podpisanie umowy dotyczącej realizacji tego ważnego przedsięwzięcia.

W dniu 24.11.2023 r. Starosta Jasielski, Adam Pawluś, oraz Jan Muzyka, Etatowy Członek Zarządu Powiatu w Jaśle, reprezentujący Zarząd Powiatu, dokonali podpisu umowy z Krzysztofem Basamanią, wykonawcą Regionalnego Ośrodka Sportu i Kultury, który zostanie zrealizowany w Trzcinicy.

Planowana realizacja tego projektu pozwoli na efektywne wykorzystanie istniejącej infrastruktury szkolnej i podworskiej, co umożliwi stworzenie bazy noclegowej. To z kolei pozwoli na organizację różnorodnych wydarzeń kulturalnych, wystaw, konferencji, treningów oraz zawodów sportowych dla młodzieży, klubów sportowych i szkół. Ośrodek ma także wspierać funkcjonowanie istniejącej szkoły oraz generować dodatkowe miejsca pracy.

Zakres zadania obejmuje modernizację kompleksu budynków Zespołu Szkół Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Rolniczych w Trzcinicy, takich jak internat, łącznik i stołówka szkolna.

Projekt uwzględnia także zagospodarowanie terenu wokół budynków. Dodatkowo planuje się montaż instalacji fotowoltaicznej, co przyczyni się do zmniejszenia kosztów utrzymania ośrodka i placówki szkolnej.

W ramach inwestycji przewidziana jest modernizacja istniejącego boiska trawiastego, w tym montaż oświetlenia, piłkochwytów i nowych bramek.

Całość zadania realizowana jest w ramach systemu „Zaprojektuj i wybuduj”, a odpowiedzialność za wykonanie leży w rękach firmy KES-BUD Krzysztof Basamania z Markuszowej.

Całkowity planowany koszt inwestycji wynosi 16 400 000 zł, z czego zadanie otrzymało dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w wysokości 13 950 000 zł.

Starosta Jasielski podkreślił, że jest to największa inwestycja kubaturowa w historii Powiatu Jasielskiego.

Dodatkowo, niedługo planowany jest przetarg na wykonawcę krytej hali, która zostanie zlokalizowana w pobliżu ośrodka. Ta nowa hala umożliwi prowadzenie gier zespołowych przez cały rok, niezależnie od warunków atmosferycznych.

źródło: Powiat Jasielski

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top