Inwestycje

W Ulanowie powstanie wirtualna strzelnica

ulanów wirtualna strzelnica

Ulanów/Strzelnica. Gmina Ulanów otrzymała dofinansowanie w wysokości 155 400 zł na utworzenie strzelnicy wirtualnej.

Przyznane środki pozwolą na pokrycie 74% kosztów związanych z zakupem odpowiedniego systemu szkolno-treningowego i adaptację pomieszczeń dla potrzeb utworzenia strzelnicy wirtualnej – pozostałe 26% to wkład własny gminy.

Całkowita wartość inwestycji wyniesie 210 000,00 zł.

Wirtualna strzelnica będzie zlokalizowana w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ulanowie, przy ul. T. Buli 3.

Na strzelnicy wirtualnej będzie można doskonalić umiejętności w zakresie bezpiecznego posługiwania się bronią i prowadzenia ćwiczeń z wykorzystaniem różnych odległości oraz postaw strzeleckich.

Strzelnica umożliwi jednoczesne szkolenie od jednej do czterech osób wyposażonych w pistolety i karabinki. Ma zostać oddana do użytku jeszcze w tym roku.

Funkcjonowanie strzelnicy wirtualnej w Gminie Ulanów ma na celu aktywizację i popularyzację szkolenia strzeleckiego, a także podniesienie atrakcyjności sportu strzeleckiego wśród mieszkańców, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb rozwojowych młodego pokolenia.

Strzelnica służyć będzie wszystkim zainteresowanym. Nieodpłatnie udostępniana będzie uczniom szkół, które prowadzą działalność dydaktyczno-wychowawczą w dziedzinie obronności państwa oraz organizacjom pozarządowym prowadzącym działalność na rzecz obronności państwa.

źródło:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top