Praca

Wypadki przy pracy na Podkarpaciu w I półroczu 2022 r.

praca wypadki przy pracy podkarpackie

Nieznacznie wzrosła liczba osób poszkodowanych w wypadkach przy pracy w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2022 roku na Podkarpaciu, w porównaniu z analogicznym okresem ub. roku.

Zmalała natomiast znacznie liczba wypadków śmiertelnych.

Według wstępnych danych w I półroczu 2022 roku w wyniku wypadków przy pracy w województwie podkarpackim zostały poszkodowane 1144 osoby, w tym 435 kobiet. Wypadków ze skutkiem śmiertelnym było 2, a z ciężkim uszkodzeniem ciała 3.

Wskaźnik poszkodowanych w wypadkach przy pracy na 1 tys. pracujących wyniósł na Podkarpaciu 1,44 i był jednym z najniższych wśród województw (3. miejsce). Najniższy wskaźnik zanotowano w województwie mazowieckim – 1,34, a najwyższy w województwie śląskim – 2,53.

Łączna liczba dni niezdolności do pracy z powodu wypadków przy pracy wyniosła na Podkarpaciu 37,0 tys. Oznaczało to, że na jednego poszkodowanego przypadało 32,4 dni niezdolności do pracy.

W pierwszym półroczu 2022 roku, w porównaniu z pierwszym półroczem 2021 roku, w województwie podkarpackim osób poszkodowanych przy pracy było o 5 więcej. Zmalała natomiast znacznie liczba wypadków śmiertelnych (o 5). Wypadków z ciężkim uszkodzeniem ciała było tyle samo.

źródło: Urząd Statystyczny w Rzeszowie

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top