News

Zniżka na prąd w PGE możliwa tylko do 15 grudnia. Zobacz jak to zrobić

zniżka prąd pge

PGE/Zniżka na prąd. Dzięki nowelizacji Rozporządzenia Ministerstwa Klimatu i Środowiska, gospodarstwa domowe za 2023 r. zapłacą 125,34 zł mniej za prąd jeśli spełnią jeden z określonych warunków.

Mają na to czas do 15 grudnia br.

W przypadku, gdy konieczne jest złożenie oświadczenia, najwygodniej i najszybciej można to zrobić korzystając z elektronicznego formularza.

Aby skorzystać z obniżki określonej w rozporządzeniu, klienci powinni spełnić jeden z następujących warunków:

  • zweryfikować i potwierdzić poprawność swoich danych umownych, które posiada PGE Obrót, lub
  • wyrazić zgodę na otrzymywanie od nas korespondencji elektronicznej, w tym faktur, lub
  • wyrazić zgodę na otrzymywanie informacji o produktach i usługach, które oferujemy, lub
  • są prosumentami, lub
  • w trzech kolejnych miesiącach 2023 r. obniżyli pobór prądu przynajmniej o 5% w porównaniu do tego samego okresu w 2022 r., lub
  • w ramach rządowej Tarczy Solidarnościowej złożyli oświadczenie potwierdzające uprawnienie do wyższego limitu zużycia energii w zamrożonej cenie (tj. gospodarstwa domowe z Karta Dużej Rodziny lub z osobą z niepełnosprawnością oraz rolnicy).

Obniżka rachunku za prąd zostanie zrealizowana automatycznie i nie wymaga od klienta podejmowania dodatkowych działań.

W związku z wzmożonym ruchem w Biurach Obsługi Klienta, związanym ze składaniem niezbędnych dokumentów, wymaganych do otrzymania zniżki, PGE Obrót wzmocniła obsługę w swoich stacjonarnych placówkach.

Klienci nie muszą jednak osobiście odwiedzać stacjonarnych BOK, aby zrealizować warunki określone w rozporządzeniu. Mogą to zrobić prosto i wygodnie np. za pośrednictwem e-formularza dostępnego na stronie internetowej https://www.gkpge.pl/formularz-aktualizacji-danych-i-zgod-klienta lub poprzez elektroniczne Biuro Obsługi Klienta PGE eBOK.

Klienci mogą również pobrać ze strony https://www.gkpge.pl/dla-domu/zaplac-mniej-o-125-zl-za-prad wzór formularza aktualizacji danych, wypełnić go i przekazać przez platformę ePUAP lub wysłać na adres PGE Obrót.

O możliwościach zdalnej realizacji tych warunków PGE Obrót informuje na swojej stronie internetowej oraz w komunikatach, które wysyła bezpośrednio do klientów.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top