News

Akcja #Maseczki dla Łańcuta. Wolontariusze nadal szyją

maseczki dla łańcuta koronawirus
fot. #Maseczki dla Łańcuta

Maseczki uszyte przez wolontariuszy akcji #Maseczki dla Łańcuta trafiły już do wielu potrzebujących. Otrzymał je m.in. oddział onkologiczny przemyskiego szpitala, szpitala w Chrzanowie, sklepy spożywcze w Łańcucie oraz prywatne osoby, które zgłosiły takie zapotrzebowanie. Będą też przekazane łańcuckiemu sanepidowi, ośrodkom pomocy społecznej i hospicjom.

Powstają dzięki mieszkańcom powiatu, którzy kupują materiał, druciki, flizelinę. To wszystko jest dowożone lub przysyłane do Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie, gdzie pracuje społecznie kilka osób informuje Katarzyna Gargała koordynator akcji. Tam wszystko jest cięte, a potem dostarczane do krawcowych. Maseczki są szyte i rozdawane za darmo. Tak samo pracują kierowcy.

Łańcucki szpital dostarczy wolontariuszom akcji #Maseczki dla Łańcuta flizelinę medyczną, która posłuży do uszycia jednorazowych maseczek dla personelu medycznego w ośrodkach zdrowia. Na prośbę pracowników pogotowia w Łańcucie, będą szyte jednorazowe ubrania pod kombinezony bezpieczeństwa.

Dlatego cały czas potrzebne są krawcowe. Chętni do pomocy powinni się kontaktować z administratorami akcji Maseczki dla Łańcuta na facebooku – www.facebook.com/groups/217339852678901/.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top