News

Beata Szydło w Rzeszowie krytycznie o UE i działaniach polskiego rządu

beata szydło rzeszów
fot. Piotr Pilch

Rzeszów/Beata Szydło. Z posłami i samorządowcami PiS oraz sympatykami ugrupowania spotkała się w niedzielę w Rzeszowie europosłanka PiS, wiceprezes tej partii i była premier Beata Szydło.

Dyskusja w Hotelu Prezydenckim odbyła się w ramach akcji Prawa i Sprawiedliwości „Spotkanie Wolnych Polaków”.

Dotyczyła przede wszystkim spojrzenia PiS na stosunki Polski z Unią Europejską.

Beata Szydło poddała krytyce politykę rządu w tej sferze, mówiąc, że łączy się ona z perspektywami zmian w Unii Europejskiej, a te, według niej, mają zmierzać do realizacji niemiecko-francuskiego planu rozwoju Europy.

Według Beaty Szydło rząd PiS miał inną wizję rozwoju Unii Europejskiej, którą próbował realizować. Z tego powodu dla decydentów w Unii Polska z gabinetem PiS stała się problemem. Dlatego, jak stwierdziła wiceprezes PiS, w nakreślonym scenariuszu zrobiono wszystko, żeby Prawo i Sprawiedliwość nie rządziło w trzeciej kadencji.

Była premier zarzuciła obecnej koalicji rządzącej rozmontowywanie państwa oraz rezygnację z zapowiedzianych przez rząd PiS inwestycji infrastrukturalnych, np. CPK oraz energetyki atomowej.

Tymczasem według informacji mediów nie ma jeszcze decyzji nowego rządu w sprawie losów Centralnego Portu Komunikacyjnego, a pełnomocnik rządu d/s CPK Maciej Lasek powiedział w jednej z rozmów, że najpierw przeprowadzony zostanie audyt, a potem zostaną podjęte decyzje.

Z kolei, jak napisała niedawno „Rzeczpospolita”, Miłosz Motyka, wiceminister klimatu i środowiska odpowiedzialny za departament energetyki jądrowej zapowiedział na spotkaniu sejmowej Komisji ds. Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych, że program polskiej energetyki jądrowej będzie realizowany.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top