News

Beatyfikacja Rodziny Ulmów tematem rozmów w Belwederze. Jaki będzie program uroczystości?

rodzina ulmów beatyfikacja

Rodzina Ulmów/Beatyfikacja. Kilkadziesiąt wydarzeń artystycznych, historycznych i edukacyjnych odbędzie się w kraju i za granicą przy okazji zbliżającej się mszy beatyfikacyjnej rodziny Ulmów w Markowej.

Działania koordynuje powołany przez Andrzeja Dudę Komitet ds. Obchodów Towarzyszących Beatyfikacji Rodziny Ulmów.

Grażyna Ignaczak-Bandych, sekretarz komitetu i szefowa kancelarii prezydenta zapowiedziała podczas spotkania w Belwederze, że „chodzi o to, żeby beatyfikacja była obudowana szerszymi kontekstami społecznymi”. Wiceminister rodziny i polityki społecznej Barbara Socha zaznaczyła, że jej resort będzie chciał spopularyzować historię i codzienność rodziny Ulmów.

rodzina ulmów beatyfikacja

Komitet zaplanował szereg wydarzeń np. widowisko multimedialne „Przerwane dzieciństwo” w Filharmonii Podkarpackiej, wystawę plenerową „Śmierć za człowieczeństwo” w Waszyngtonie, Berlinie, Madrycie i Brukseli oraz filmy poświęcone Ulmom wyreżyserowane przez Rafała Wieczyńskiego i Mariusz Pilisa.

W pociągu na trasie Przemyśl-Berlin kursować będzie lokomotywa ze specjalnym oklejeniem na temat zamordowanej rodziny z Markowej.

W komitecie zasiadają także przedstawiciele Instytutu Pamięci Narodowej i resortów: edukacji, spraw zagranicznych oraz kultury oraz – wojewoda i marszałek podkarpacki, jak również metropolita przemyski.

Beatyfikacja Rodziny Ulmów wraz z siedmiorgiem dzieci, w tym nienarodzonym odbędzie się w Markowej 10 września.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top