News

Będą rozmowy w sprawie protestu przewoźników

protest przewoźnicy granica ukraina
fot. Wojciech Bakun/Facebook

Strona ukraińska zapowiada rozmowy w sprawie protestu przewoźników.

Ministerstwo infrastruktury Ukrainy organizuje w poniedziałek na granicy z Polską spotkanie z przedstawicielami polskich władz i przewoźników w celu omówienia warunków zniesienia blokady przejść granicznych

Tak poinformował ukraiński resort. Na granicy trwa protest polskich przewoźników.

Na spotkanie zaproszono polskie ministerstwo infrastruktury, przedstawicieli województw, Dyrektoriatu KE ds. mobilności, ambasady Ukrainy w Polsce oraz przewoźników.

Ukraiński resort będzie reprezentować wiceminister Serhij Derkacz.

W komunikacie służby prasowej, na który powołuje się agencja Interfax-Ukraina, podano, że w wyniku wcześniejszych rozmów Derkacza z wiceministrem infrastruktury Rafałem Weberem strona ukraińska odpowiedziała na dwa polskie postulaty.

Chodzi o funkcjonowanie pasów dla pustego transportu bezpośrednio na przejściu Jagodzin-Dorohusk oraz aktualizację systemu kolejki elektronicznej – wprowadzono możliwość zastępowania kierowców pustych ciężarówek – podano, dodając także, że stronie polskiej zaproponowano kierowanie pustych samochodów na przejście Uhrynów-Dołhobyczów, gdzie jest wolny pas.

Przewoźnicy prowadzą swój protest od poniedziałku. Przepuszczają jeden samochód ciężarowy na godzinę na przejściu w Korczowej oraz w województwie lubelskim m.in. Dorohusku.

Protestujący na bieżąco przepuszczają autokary, transporty z żywnością, pomocą humanitarną i paliwami.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top