Inwestycje

Będzie przebudowa drogi powiatowej Lipa–Gielnia i Rzeczyca Długa–Modliborzyce (Kruszyna)

lipa gielnia droga przebudowa
fot. Powiat stalowowolski

Powiat Stalowowolski otrzymał 2 685 200 zł dofinansowania ze środków funduszu leśnego w ramach wspomagania przez Lasy Państwowe administracji publicznej na przebudowę drogi powiatowej Lipa-Gielnia.

Symboliczny czek z rąk Marcina Warchoła, wiceministra sprawiedliwości i Mirosława Macha, nadleśniczego Nadleśnictwa Gościeradów odebrali starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny i wicestarosta Mariusz Sołtys.

serwis cnc oprzyrządowanie renishaw

Ponadto powiat otrzymał dofinansowanie z funduszu leśnego w kwocie 50 tys. zł na przebudowę drogi powiatowej Rzeczyca Długa–Modliborzyce (Kruszyna), a gmina Zaklików również 50 tys. zł na przebudowę dróg gminnych.

Czeki zostały uroczyście przekazane podczas w III Rowerowego Rajdu Pieczonego Ziemniaka w  Lipie.

Koszt przebudowy I etapu drogi powiatowej Lipa–Gielnia oszacowano na 6 mln zł.

Oprócz dofinansowania z Lasów Państwowych, powiat otrzymał na to zdanie dofinansowanie w kwocie 3 mln zł  z Rządowego Funduszu Polski Ład – III edycji Programu Inwestycji Strategicznych.

Droga ta będzie remontowana na odcinku o długości ok. 2,2 km. W ramach przebudowy droga będzie miała szerokość 6 m – dwa pasy ruchu po 3 m i 5,5 m – dwa pasy ruchu po 2,75 m w terenie  zabudowanym.

W ramach zadania zostanie przebudowana istniejąca nawierzchnia jezdni poprzez wykonanie nowych warstw konstrukcyjnych z betonu asfaltowego. Wykonany zostanie ciąg pieszo rowerowy o szerokości 3 m o nawierzchni bitumicznej i z kostki brukowej betonowej bezfazowej na odcinkach o łącznej długości ok. 1 km i ciąg pieszy o łącznej długości 1,1 km.

Przebudowane zostaną istniejące zjazdy, pobocza oraz elementy odwodnienia. Zostanie wykonane oznakowanie pionowe i poziome. W ramach zadania zostanie również wybudowany kanał technologiczny na całym odcinku przebudowywanej drogi.

Zadanie będzie realizowane w okresie październik 2022 r. – październik 2023 r.

źródło: Powiat Stalowa Wola

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top