Turystyka

Bieszczady w ten weekend? Musisz o tym wiedzieć

bieszczady weekend

Bieszczady. Bieszczadzki Park Narodowy informuje turystów, iż w związku ze spodziewaną wysoką frekwencją na szlakach w dniach 8-9.10 prosi o przyjęcie poniższych informacji:

– Po okresie silnych opadów deszczu nie wszystkie odcinki szlaków zdążyły już przeschnąć, dlatego w czasie wędrówek ważne jest posiadanie obuwia typowo górskiego oraz kijków trekkingowych.

– Przyjeżdżając odpowiednio wcześnie (do ok. 10.00) macie Państwo pewność znalezienia miejsca na naszych parkingach czy gminy Lutowiska (Przeł. Wyżna).

– Zdajemy sobie sprawę, iż wiele osób będzie podziwiać krajobrazy na Połoninie Wetlińskiej, prosimy o uwzględnienie, iż sala turystyczna w schronie (Chatka Puchatka) ma określoną pojemność (może tam przebywać ok. 50 osób jednocześnie), podobnie jak zbiorniki z wodą deszczową wykorzystywane do celów sanitarnych. Dlatego prosimy o skorzystanie z ławek na tarasach widokowych i ustawionych tam toalet przenośnych.

– Przypominamy o zwiększonej aktywności zwierząt przed okresem zimowym, dlatego bezwzględnie odradzamy wędrówek po zmroku.

– Muzeum Przyrodnicze czynne będzie w sobotę w godz. 9.00 do 17.00.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top