Poradnik

Cooler Master – najlepsze obudowy w rozsądnej cenie. Jak dobrać idealną?

Cooler Master – najlepsze obudowy w rozsądnej cenie. Jak dobrać idealną? 1

Jednym z elementów każdego komputera jest obudowa. Ten komponent musi samodzielnie wybrać każdy, kto od podstaw składa swoje urządzenie. Uznanym producentem tego typu produktów jest marka Cooler Master. Sprawdzamy, które z jej propozycji warto uwzględnić podczas zakupu.

Jaki rozmiar obudowy wybrać?

Obudowy do PC – również marki Cooler Master – występują w trzech różnych wariantach. To bardzo ważny aspekt, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze tego typu elementu. Od rozmiaru obudowy zależy bowiem to, jaką płytę główną, wentylator czy kartę graficzną będzie można w niej umieścić.

Największe gabarytowo są obudowy Full Tower, które w zasadzie nie mają ograniczeń, jeśli chodzi o konfigurację sprzętu. Pomieszczą najnowocześniejsze elementy o sporych wymiarach, dzięki czemu doskonale spełnią wymagania konstruktorów o wygórowanych potrzebach. To obudowy do maksymalnie wydajnych urządzeń, dające też możliwość rozbudowy.

Mniejsze od Full Tower są natomiast obudowy typu Mid Tower oraz popularne Mini Tower. Pierwsze stanowią szeroką grupę produktów przeznaczonych dla osób tworzących uniwersalny domowy komputer z opcją przyszłej rozbudowy. Drugie, czyli najmniejsze, zostały zaprojektowane dla użytkowników o niewygórowanych wymaganiach, z myślą o kompaktowych pecetach zajmujących niewiele miejsca oraz płytach głównych w formacie mini-ITX lub micro-ATX.

coolermaster_najlepszeobudowywrozsadnejcenie.jakwybracidealna2

Ile kosztuje obudowa Cooler Master?

Dobrej jakości obudowa wcale nie musi kosztować majątku, nawet jeśli pochodzi od jednego z najbardziej cenionych producentów. Oczywiście na rynku znajdziemy produkty Cooler Master w różnych cenach – te z najwyższej półki to koszt ok. 2000 zł. Tyle przyjdzie nam zapłacić za Full Tower Cooler Master Cosmos C700M. Znacznie tańszy jest natomiast COSMOS C700P (ok. 1300 zł) oraz Cosmos II dostępny za nieco ponad 1000 zł.

Najpopularniejsze obudowy Cooler Master, czyli midi, są w większości zdecydowanie tańsze. Cooler Master MasterBox MB530P czy MasterCase MC500P to koszt ponad 500 zł. Za Silencio 550 zapłacimy ok. 380 zł, a za MasterBox E500L – ok. 200 zł. Ceny Mini Tower zaczynają się natomiast już od niecałych 140 zł.

coolermaster_najlepszeobudowywrozsadnejcenie.jakwybracidealna3

Na co zwrócić uwagę, wybierając obudowę?

Rozbieżności w cenach są bardzo duże i mogą wynosić nawet kilkaset złotych. Wszystko dlatego, że poszczególne modele obudów różnią się między sobą – nie tylko rodzajem płyt głównych, z którymi są kompatybilne, ale również liczbą zamontowanych wentylatorów, liczbą gniazd USB i innych portów, a także filtrów. Nie bez znaczenia dla ostatecznej ceny jest również stylistyka obudowy, do której marka Cooler Master przykłada bardzo dużą wagę i która bardzo często jest brana pod uwagę podczas składania komputerów gamingowych.

Jak widać, wybór obudowy do peceta nie powinien być przypadkowy. Zakupiony przez nas produkt musi być kompatybilny ze wszystkimi podzespołami, pozwalać na ich wygodny montaż, a jednocześnie odpowiadać nam pod względem stylistycznym. Na szczęście asortyment Cooler Master jest tak szeroki, że wybór właściwego elementu w przystępnej dla nas cenie nie będzie trudny.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

To Top