Biznes

Czy będzie wsparcie dla firm dotkniętych pandemią? Rząd rozważa taki scenariusz

wsparcie dla firm fitness siłownia obostrzenia tarcza

Instrumenty i dodatkowe formy wsparcia dla przedsiębiorców z branż, które mają ograniczone możliwości dochodowe w wyniku pandemii koronawirusa i wprowadzonymi w związku z tym zasadami bezpieczeństwa – wśród tematów piątkowego posiedzenia Gospodarczego Sztabu Kryzysowego.

W piątek po południu odbyło się posiedzenie Gospodarczego Sztabu Kryzysowego w formie wideokonferencji pod przewodnictwem premiera Mateusza Morawieckiego. W spotkaniu wzięli udział także wicepremierzy Jarosław Gowin i Jacek Sasin, minister finansów Tadeusz Kościński, prezes NBP Adam Glapiński, prezes PFR Paweł Borys, prezes BGK Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes UOKiK Tomasz Chróstny oraz szef KNF Jacek Jastrzębski.

„Spotkanie poświęcone było m.in. instrumentom i dodatkowym formom wsparcia dla przedsiębiorców z branż, które mają ograniczone możliwości dochodowe w wyniku pandemii koronawirusa i wprowadzonymi w związku z tym zasadami bezpieczeństwa” – relacjonował po zakończeniu sztabu rzecznik rządu Piotr Müller.

Jak dodał sztab pracuje nad systemem wsparcia i zapewnieniem utrzymania miejsc pracy osób zatrudnionych w tych branżach. „Informacje o nowych możliwościach dla firm zostaną przedstawione w ciągu najbliższych dni” – zapewnił rzecznik rządu.

Zwrócił jednocześnie uwagę, że od początku pandemii rząd przygotował i wdrożył instrumenty Tarczy Antykryzysowej i Tarczy Finansowej, które łącznie dały wsparcie przedsiębiorcom w kwocie blisko 150 mld zł. (PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top