Poradnik

Dlaczego włoskie zegarki od lat uważane za najbardziej stylowe?

włoski zegarek Meccaniche Veneziane

Włosi cieszą się na świecie bardzo dobrą sławą, jeżeli chodzi o wyczucie smaku i stylu. W każdym zakątku naszego globu włoskie akcesoria uważane się za stylowe. Największe gwiazdy estrady i filmu z dumą zakładają na czerwony dywan dodatki rodem ze słonecznej Italii. Zegarki Meccaniche Veneziane, to włoska klasyka w najlepszym wydaniu. Którą serię tej marki wybrać? Które modele Meccaniche Veneziane zasługują na uwagę? Czym charakteryzują się kolekcje marki?

Kunszt włoskich zegarmistrzów

Największe sławy zegarmistrzowskie świata wytwarzają czasomierze wyposażone w mechaniczne mechanizmy. Zegarki Meccaniche Veneziane produkowane są z prawdziwej miłości do czasomierzy. Każdy zegarek tej firmy jest wyposażony w mechanizm, który ma automatyczny naciąg. Żadne źródło energii pochodzące z zewnątrz nie jest potrzebne, by wprawić mechanizm w ruch. Bateria zegarka ładuje się samoczynnie przez ruchy nadgarstka – nie ma konieczności nakręcania go. Tego typu urządzenia stanowią miłą odmianę i powrót do korzeni po naszpikowanych elektroniką urządzeniach, do których całe nasze pokolenie jest przyzwyczajone. Zegarki tej włoskiej firmy nie przestaną działać z powodu rozładowanej baterii, którą zapomnieliśmy podłączyć do ładowania.

redentore

Młoda marka – świeże spojrzenie

Zegarki Meccaniche Veneziane funkcjonują na rynku stosunkowo niedługo – dopiero od 2017 roku. Jednak nie przeszkadza to zegarmistrzom marki, proponować ponadczasowych, zawsze modnych modeli. Zegarki tej firmy mają zastosowane najnowsze technologie, dodatkowo ich cechą charakterystyczną jest niepowtarzalny design, który zyskuje uznanie i aprobatę osób, które znają się na modzie. Zamysłem powstania marki Meccaniche Veneziane była próba wskrzeszenia weneckiej tradycji zegarmistrzowskiej, co w połączeniu z nowoczesnym designem i sprawdzonej technologii, proponowanych przez tę firmę modeli, pozwoliło uzyskać niepowtarzalne modele o intrygującym wyglądzie oraz mechanicznym wnętrzu. Nawet podczas krótkiej działalności firmy, biorąc pod uwagę wysoką jakość zegarków Meccaniche Veneziane, firma osiągnęła bardzo wiele – podbiła rynki zagraniczne takie jak Stany Zjednoczone, czy Japonia. Mechanizmy, w jakie wyposażono modele tej marki, produkowane są w Szwajcarii, jednak są oparte na włoskim pomyśle. Marka współpracuje z najlepszymi producentami światowej klasy – Fossil Group, Seiko, Swatch Group, czy Sellita.

Kolekcja Meccaniche Veneziane Arsenale

Oprócz niezawodnego mechanizmu, w zegarku ceni się jakość jego wykonania oraz pasek. Paski w zegarkach Meccaniche Veneziane produkowane są z najwyższej jakości toskańskiej skóry, dzięki temu prezentują się naprawdę wyjątkowo. Wysokiej jakości surowiec, powoduje, że wyglądają tak przez długi czas. Zegarki Meccaniche Veneziane Arsenale są niezwykle misterną kompozycją, na którą składa się dekoracyjna tarcza oraz świecące w ciemności indeksy, tworzące niepowtarzalną, spójną całość. Na kopercie zegarka od wewnętrznej strony znajdziemy misternie wykonany grawer, który przedstawia Arsenał w Wenecji. Wyroby tej serii zachwycą na pewno wszystkich fanów militariów. Cechą charakterystyczną dla linii Arsenale jest wyjątkowy pasek, który wyglądem ma przypominać pasek wojskowy.

arsenale

Meccaniche Veneziane Redentore

Inspiracją w kolekcji Meccaniche Veneziane Redentore było dzieło jednego z weneckich architektów Andrei Palladio. Ta seria to czysto klasyczne modele, gdzie w niektórych egzemplarzach tradycyjny wygląd, przełamany jest dzięki intensywnej barwie tarczy. Wszystkie detale, które znajdują się na tym zegarku, zachwycają starannością, dokładnością wykonania.

Linia Meccaniche Veneziane Nereide

Inspiracją zegarków Meccaniche Veneziane Nereide był okręt podwodny, na którego cześć nazwano tę kolekcję. Koperty w tej serii są ręcznie szczotkowane, co zapewnia niepowtarzalny efekt. Bardzo wyraźne indeksy godzinowe zapewniają wygodę użytkowania. Paski wykonane z matowej skóry kolorystycznie odpowiadają, barwie, jaką ma tarcza. Zegarki Meccaniche Veneziane z serii Nereide można zakupić także w wersji z bransoletą. Szwajcarski mechanizm, który został umieszczony w tych zegarkach, można uznać za synonim niezawodności i solidności.

nereide

Meccaniche Veneziane niezawodność w pięknej odsłonie

Od jakiegoś czasu wszyscy nastawiamy się na elektronikę, która mimo tego, że daje dostęp do wielu funkcji, nie jest niezawodna. Klasyczne, ponadczasowe, wyjątkowe Zegarki Meccaniche Veneziane z serii Arsenale, Redentore i Nereide dają gwarancję niezawodności bez względu na okoliczności, do tego zachwycają unikalnym designem z wyjątkowymi detalami, stawiając przede wszystkim na wysoką jakość.

 

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top