Poradnik

Etykieta samoprzylepna jako element komunikacji z Klientem

Etykieta samoprzylepna jako element komunikacji z Klientem 1

Czasy szaroburych opakowań prezentowanych na sklepowych półkach odeszły bezpowrotnie do lamusa. W dzisiejszych czasach opakowania ma być elementem, który zachęci do kupna produktu.

Jak się wyróżnić?

Wygląd, wzornictwo, materiał opakowania zależą od produktu, który jest opakowany. Inne są możliwości przy pakowaniu produktów sypkich, a zupełnie inne pakując towary kosmetyczne. Tak, czy inaczej towar poprzez opakowanie powinien się z Klientem komunikować, przekazywać wartości, zachęcać do jego spróbowania, zakupu. Jedną z form urozmaicenia opakowania jest zastosowanie etykiet samoprzylepnych jako elementu opakowania. Etykieta samoprzylepna to element opakowania bardzo łatwy w aplikacji. W przypadku produkcji przemysłowej aplikowanie odbywa się w sposób automatyczny, bardzo szybki i nieangażujący pracowników. W przypadku mniejszych ilości etykiet, przy produkcji niskonakładowej etykiety mogą być przylepiane ręcznie, w sposób mało skomplikowany i dość szybki.

Etykieta samoprzylepna- jaki materiał?

Etykiety samoprzylepne wykonane mogą być z dwóch grup materiałów- papierów samoprzylepnych lub folii samoprzylepnych. Każda z grup głównych dzieli się na dużą liczbę wariantów, które odpowiadają różnym grupom produktowym. Jeśli chodzi o papiery to duża popularnością w ostatnim czasie cieszą się wersje papieru biologicznego, pochodzącego z recyclingu. Równie ciekawą alternatywą są papiery czerpane, o wielu różnych fakturach i interesującej strukturze samych włókien. Zastosowanie tego typu papierów jest szczególnie popularne wśród producentów win i innych napojów alkoholowych.

Etykiety samoprzylepne- metody produkcji.

Etykiety samoprzylepne były przez długie lata produkowane były przede wszystkim w technologii fleksograficznej. Technologia ta do dzisiaj jest niekwestionowaną królową w obszarze etykiet samoprzylepnych. Charakteryzuje się ona bardzo wysoką jakością druku, dużą efektywnością ekonomiczną przy wysokich nakładach i całkiem sporą szybkością produkcji. Jej główna wada związana jest z faktem, że jest to technologia analogowa. Nie można więc przy jej użyciu personalizować etykiet, zmieniać ich treści do egzemplarz. Jest to możliwe przy zastosowaniu etykiet samoprzylepnych wyprodukowanych metodą cyfrową. Nowoczesne metody cyfrowej produkcji etykiet samoprzylepnych pozwalają na masową produkcję z dużą prędkością bez konieczności ponoszenia wejściowych kosztów oprzyrządowania, które trzeba ponieść w przypadku druku analogowego. Jakość produktu wykonanego metodą cyfrową nie odbiega zasadniczo od jakości etykiet wyprodukowanych tradycyjnie. Etykiety tego typu są tańsze w przypadku małych i średnich nakładów.

HIT-Kody Kreskowe- Twoja drukarnia etykiet.

Poznańska drukarnia etykiet HIT-Kody Kreskowe produkuje etykiety w sposób analogiczny i cyfrowy. W naszej ofercie odnajdziesz rozwiązania dedykowane każdej niemal branży.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top