Inwestycje

Farma fotowoltaiczna w ZC „Siarkopol” Tarnobrzeg

siarkopol tarnobrzeg farma fotowoltaika
fot. Zakłady Chemiczne "Siarkopol" Tarnobrzeg

Liczy 5796 modułów i będzie zaopatrywać w energię elektryczną Zakłady Chemiczne „Siarkopol” Tarnobrzeg.

Mowa oczywiście o nowoczesnej farmie fotowoltaicznej o mocy dwóch megawatów, która powstała na terenie nieczynnego zbiornika wodnego, przy ulicy Strefowej w Tarnobrzegu.

Udział w uroczystym oddaniu do użytku farmy wziął marszałek Władysław Ortyl.

Koszt budowy farmy fotowoltaicznej wyniósł ponad 8 mln zł, z czego 2,8 mln zł stanowiła dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

To największa tego typu instalacja w Tarnobrzegu, wytwarzana przez nią energia będzie stanowić około 15 procent całego zapotrzebowania na prąd Zakładów Chemicznych „Siarkopol”.

Marszałek Władysław Ortyl mówił, że takie projekty należy wspierać, bo energia odnawialna to nasza przyszłość, której nie unikniemy: Działania Grupy Kapitałowej „Siarkopol” wpisują się w politykę Unii Europejskiej i naszego kraju, zmierzającą do tego, aby maksymalnie chronić środowisko. Warto wspierać takie projekty. Gratuluję, bo wchodzenie w nowe obszary działalności zawsze jest wyzwaniem. Tutaj bardzo dobrze sobie z tym poradzono. To dobry przykład dla pozostałych firm, które na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park „Wisłosan” lokują swoją działalność. Ta inwestycja niesie ze sobą także bardzo ważny efekt związany z rekultywacją. Ten teren, doświadczony wieloletnią eksploatacją złóż siarki, w dalszym ciągu wymaga takich działań. Myślę, że Grupa Kapitałowa „Siarkopol” wypełnia tę misję. Gratuluję realizacji tego przedsięwzięcia, deklaruję dalsze wsparcie i zachęcam firmę do dalszego korzystania z funduszy europejskich – powiedział

siarkopol tarnobrzeg farma fotowoltaika

fot. Zakłady Chemiczne „Siarkopol” Tarnobrzeg

źródło: podkarpackie.pl

 

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top